4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
A kézbevételt minden hüllő stressz-helyzetként éli meg, ezért azt tanácsolom, csak ha muszáj, akkor vegye ki! Kéz-szelídek, mert veszély esetén összegömbölyödnek, nagyon ritkán harapnak.
Ha nagyon éhes, akkor meg fogja enni a tápot is. A prémium tápok, amelyekben nem csupán 4 % hús van, hanem jóval több, egészségesek. (Drágábbak is, de kevesebb kell belőlük!) Próbáld ki azt, hogy a tápra öntesz egy kis kefírt, joghurtot, levest, tehát valamilyen "feltétet", hátha úgy szívesebben megeszi! De ha mégsem, ne hagyd ott előtte, egyrészt, mert megromlik a nedves feltét miatt, másrészt, mert meg kell tanulnia, hogy nem szabad válogatni, és akkor van evés, amikor a gazdi lerakja elé az ételt. Ha egész nap előtte van, akkor még annyira sem fogja megenni. Ha negyed óráig nem nyúl hozzá az ételhez, vedd el tőle, és csak fél nap múlva kapja meg újra. Ezzel a módszerrel nagyon jó esély van rá, hogy leszokik a válogatósságról. (Eleinte a feltét aránya legyen nagyobb, majd fokozatosan egyre inkább a tápból legyen több az összekészített ételben)
A hormon implantátum kb. egy nőstény vadászgörény ivartalanításával azonos összegbe kerül. Kb.16.000-20.000 Ft. A tapasztalatok jelenleg azt mutatják, hogy hatása minimum 1 év, de akár 2 évig is tarthat. Érdemes érdeklődni az állatorvosnál milyen árszínvonalon dolgozik.
Sajnos a faj ismerete nélkül nem tudok semmi biztosat mondani. De a következők közül szinte bármelyik előfordulhat. Kiöregedés Szennyezett tápnövény (vegyszer vagy parazita) Nem megfelelő tartási körülmények Ha pontosítják, milyen fajról van szó, tudok segíteni.
Levegőztetés nem feltétlenül szükséges, lévén a paradicsomhalak labirint-kopoltyúsok, tehát a levegőből is rendszeresen jutnak oxigénhez, illetve nagyon nagy százalékban is képesek onnan szerezni be oxigént. Azonban, ha különteszi őket és nem lesz levegőztető, akkor feltételezem szűrés sem, ebben az esetben fokozottan kell figyelni a gyakoribb részleges vízcserékre!