4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
A pajzsmirigy alulműködésre nem igazán jellemzőek azok a tünetek, amelyeket leírt, de gyakori helyzet az, hogy a különböző bőrbetegségek egymással keverednek, és a tapasztalható tünetek egy összeadódás eredményeképpen jelennek meg. A problémám az, hogy ha már odáig eljutott a kutya vizsgálata, hogy a pajzsmirigy probléma lehetőségére is gondoltak, akkor bizonyára átesett már alaposabb bőrgyógyászati vizsgálaton. Eben az esetben viszont jó lenne tudni, hogy a vakarózást, a háta kirágását, az erőteljes faggyúmirigy működést hogyan értékelték a diagnózis felállításakor. Jó lenne erről a kezelőorvossal alaposan konzultálni, illetve esetleg megmutatni másnak is (ha lehet, akkor pl. egy bőrgyógyászati szakrendelésen).
A tularemia nevű betegséget egy Francisella tularensis nevű baktérium okozza. A kórokozó iránt fogékonyak a különböző vadon élő rágcsálók,pockok,egér hörcsög és megbetegszik a mezei nyúl, különböző házi állatok és az ember is, viszont a patkány és az üregi nyúl ellenáll a fertőzésnek. A házi nyulak és azok változatai, beleértve a különböző törpe és óriás fajtákat az üregi nyúl (Oryctolagus cunuculus) leszármazottai, így őket sem fenyegeti ez a betegség,így nem kell őket oltani.
Sajnos a szoptató macska is újravemhesülhet. A fogamzásgátlásnak több módja van attól függően, hogy a jövőben kívánnak-e még szaporulatot. Ha nem, akkor az ivartalanítást tudom tanácsolni, amennyiben igen, úgy gyógyszeres megoldások jönnek szóba.
Igazából, ami a száján befér! A gőték teljesen ragadozó életmódot folytatnak, mindig élő eleséggel kínálja meg! Ez lehet: giliszta, ebihal, szúnyog lárva, tubifex és kishalak. A felnőtteket heti, 2-3 alkalommal etesse, fiatal korban pedig minden nap.
Ijedtükben szoktak ilyen hangokat adni.