4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
A kérdésre egy állatorvosi vizsgálattal, esetleges röntgen- vagy ultrahang vizsgálattal lehet választ kapni.
A tollak a következő vedléssel fognak cserélődni.
A kan kutyák általában 6-7 hónapos kortól ivarérettek, az egyes fajták között lehetnek eltérések. A fedezést a tenyészérettségtől kezdhetik el, amely kb. 1 éves kora után kezdődik.
Az ausztrál laposfarkú papagájokra jellemző a már korábban a nimfapapagájok esetében említett "szárnycsík", vagyis a tojó ivarú madarak szárnyának fonákoldalán szabályos vonal mentén fehér, vagy sárga pettyek láthatók minden tollszáron. A képek nagyon kicsi felbontásúak, így ivarmeghatározásra alkalmatlanok. A jobb oldali madár talán hím, de sajnos egy hibrid (sápadtfejű x keleti rozella), így lehetséges, hogy nem ivarképes. A balodali madár a keleti rozella un. rubin színváltozata, amely tulajdonság megnehezíti a szemrevételezés alapján történő ivar beazonosítást.
Kedves Kérdező! A 14 nappal túlhordott vemhesség valóban kissé hosszúnak tűnik, ultrahangvizsgálattal kellene tisztázni a kiskutyák fejlettségét. Ehhez sajnos a tulajdonosnak is hozzá kellene járulnia a dologhoz. Ha viszont nem vemhes a kutya, akkor elsősorban álvemhességre lehet gondolni, amit gyógyszeresen kezelni kellene.