4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Nagyon sajnalom, ami a nyuszival tortent! Sajnos nem tul surun, de elofordul az ilyen eset, kortol, nemtol fuggetlenul. Nyulak es meg nehany allatfaj kifejezetten erzekeny a kulonbozo stresszhatasokra (pl. lefogas, szallitas, szabad mozgasban valo akadalyozas ). Allatorvosi vizsgalatnal, kezelesnel ezek elkerulhetetlenek es fokozottabban jelentkeznek a kevesbe kezhez szoktatott allatoknal. Egeszseges nyulat nem kopnek be a legyek, csak ha valamilyen problema all a hatterben (pl. hasmenes, fogproblema-nem tudja elegge tisztan tartani magat, stb.). Ilyen esetben az allatok boren eloszeretettel telepednek meg a nyuvek. Meleg, paras idoben kulonosen oda kell figyelni a kulso eloskodokre.
Javasolhatnám, hogy keressen fel egy másik, ha lehet szemész-specialista állatorvost sürgősen! Dr Fekete Richard
A forgalomban kaphatóak, úgynevezett gillotinos körömvágók, amelyekkel akár otthon is le lehet vágni a kutya karmait. A kutya karmát úgy képzeld el mint ha a te körmödet oldalról feltekernéd. A közepén véreres rész húzódik. Arra kell nagyon vigyázni, hogy az ebbe az élő részbe nem szabad belevágni, mert az fáj a kutyának és vérzik is. Szaru színű karmok estében nagyon jól látszik meddig tart az élő zóna a karomban, de sötéten pigmentáltaknál csak a vágási felület állapotából lehet következtetni rá. Szóval ha nem vagy biztos a dolgodban akkor inkább bízd szakemberre. A kutyakozmetikus és állatorvos felismeri meddig lehet vágni a sötét karmokat is. Olcsóbb és kevésbé macerás is, mint az otthoni első próbálkozások egy öreg kutyán, aki nincs hozzászokva a procedúrához.
Kedves Gazdi! Kedvence állatorvosi vizsgálatot igénylő eset, azaz ultrahanggal meg kellene nézetni, hogy a húgy- és nemiszervei rendben vannak-e. A műtét szükségességét ennek alapján lehet eldönteni, vagy legalábbis minimum ezt el kell végezni... Üdvözlettel. Dr Fekete Richard
Sajnos vizsgálat nélkül ezt nem lehet megmondani. Valószínüleg, nincs nagyobb baj, ha az állat eszik megfelelő mértékben és egyébként aktív. Mindenképpen meg kéne mutatni hozzáértő állatorvosnak a teknőst.