4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
A westie átlagos élettartama 12-13 esztendő, de - amennyiben jól tartják! - az is előfordulhat, hogy 15-20 évig is elél.
Igen, valószínűleg orsóféreg. állatorvosnál vagy állatpatikában kapható féreghajtóval tanácsos kezelni a cicát.
Amennyiben önmagától elfogadja a felkínált táplálékot (reszelt főtt tojás, rovarok, tiszta ivóvíz), úgy van esélye a túlélésre. A sérüléseket kezelje le Betadin-nal.
Olvasd el 4 részes "Hogyan legyek falkavezér" c. cikksorozatunkat! Ha az egész család betartja az ott leírtakat, akkor is jó eséllyel téged fog falkavezérnek tekinteni a kutya, hiszen te foglalkozol vele a legtöbbet. Ha esetleg a család többi tagja nem tartaná be a szabályokat, akkor még egyértelműbben te leszel a falkavezér, de mi mégis azt javasoljuk, minden családtag "falkavezérként" foglalkozzon a kutyával, hiszen a kívánatos rangsor a kutyád számára: 1.Te 2.többi gazdi és csak a sor végén ő.
A legjobbak a prémium kutyaeledelek, melyek nem olcsók, de magas tápértékük miatt jóval kevesebb kell belőlük, ilyen pl. az Acana, Royal Canin, Eukanuba, Hill´s, ProPac, Pro Plan, Select Gold, stb. Házikoszt: főtt hús, erős fűszerek nélkül, főtt rizs, főtt zöldségek, savanyított tejtermékből egy kevés (pl kefír és natúr joghurt, de tej NEM) Ajánljuk a Duna Könyvkiadó "Mit egyen a kutyám" c. könyvét is, ez nagyon részletesen tartalmazza a kutya etetésének tudnivalóit!