4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Sajnos ez tipikusan olyan helyzet, amit így elmondás, leírás alapján nem lehet véleményezni jól, mert sokféle olyan apróságtól függ a válasz, amit csak a cica nagyon alapos vizsgálatával lehet eldönteni. Lehet akár komoly baja is, de lehet, hogy csak egyszerűen kötőhártya hurutja van. A váladék lemosása nem árt, sőt, ez kifejezetten hasznos. Igyekezzen mielőbb megmutatni orvosnak!
A rendszersebón etetett magkeverék mellett, ebben a korban már elég kétnaponta a tojásos-sárgarépás lágyeleség. A leválasztás optimális ideje a kirepülést követő 2. hét, mikor már a fiókák önállóan törik a magokat.
Amennyiben japán, vagy kínai fürjről van szó, úgy érdemes fagymentes helyen teleltetni őket. Más fajták, például a copfos fürj, jól viseli a zord időjárást, amennyiben fedett helyre tudnak elhúzódni a téli csapadék elől.
Sajnos amit leírt, annak alapján annál többet nem lehet megállapítani, mint azt, hogy valami baja van. Mindenképpen és minél előbb állatorvosnak kellene megmutatni! Akár komoly baja is lehet, kijáró kandúrként sokféle betegség jöhet szóba.
Amennyiben a daganat elhelyezkedése lehetővé teszi a teljes kiirtást, mindenképp javasolt a műtét. A kutyus kora miatt javasolt lenne alaposan kivizsgálni (labor, EKG), hogy az altatás minél kevesebb kockázatot jelentsen. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós