4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Ha penész, vagy baktériumos rothadás állna a háttérben, annak már hosszú ideje lett volna előjele. Vagyis a baleset a legvalószínűbb, de javaslom szakember felkeresését. Ha a szarusrész töve épp maradt, úgy kinőhet a csőr, de folyamatos korrekciót fog igényelni az esetleges teljes gyógyulásig.
A kutyákat (egy-két kuriózum számba menő kivételtől eltekintve) sajnos szinte lehetetlen alomra szoktatni. Ennek legfőbb oka a génjeikben keresendő, az ő "programjuk" másképpen van kitalálva. Így aztán legtöbbször teljesen hiába való a gazdik ezirányú próbálkozása. A szobatiszta kutya nagyon sokáig igyekszik visszatartania a dolgát, de ha már végképp nem bírja tovább, oda piszkít, ahol éppen van. Ez teljesen érthető viselkedésforma, ha már egyszer arra szoktatták, hogy a lakásban nem szabad a dolgát elvégeznie.
Amit Ön leír, az valószínűleg maga a tejmirigy. De a biztonság kedvéért mutassa meg állatorvosnak. Zsömböly Miklós
A karmosbékák eredetileg, "dagi" állatok, ami azt jelenti, hogy a testük és a végtagjuk is eléggé felpüffedt! Ha mégsem ez a magyarázat, -tehát ha kórosan nagy az elváltozás- akkor ennek sajnos számtalan oka lehet! Lehet, hogy valami fertőzés, táplálék által okozott nem megfelelő anyagcsere-zavar, nem megfelelő tartási körülmények stb. Mindenképpen vigye el állatorvoshoz, ha nem javul az állat. Csak specialista orvost javaslok, amit itt talál is az oldalon!