4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Ha egy állat ennyi ideje állandóan hány, akkor annak azért komolyabb oka lehet, mint amit a kollégáim mondtak. Valószínűleg nem vizsgálták meg nagyon alaposan a kutyáját, pedig erre nagyon nagy szükség lenne. A hányás okának kiderítése nem egyszerű feladat, még az is lehet, hogy röntgenezni kell, vagy hasi ultrahangos vizsgálatot kell elvégeztetni. Miután itt van a nyakunkon a Karácsony, még ma keressen valahol olyan rendelőt, ahol hajlandóak az alapos kivizsgálását megcsinálni (vagy legalább elkezdeni)!
Ez az állapot a kalcium hiányos táplálás miatt alakult ki. Az ékszerteknősök számára az alábbi étrend a megfelelő: 90%-ban csontos kishal, kevés vízicsiga, felnőtt korban kaphat több vízinövényt is. Ennél a betegségnél a legfontosabb a megelőzés. Most már, hogy megpuhult a teknős páncélja, és nem is eszik, csak kalcium injekció adásával lehet helyrehozni, remélhetőleg még megmenthető. Sürgősen állatorvoshoz kell vinni, a szállításnál ilyen hidegben nagyon kell vigyázni, hogy meg ne fázzon a teknős. Például hűtőtáskában melegített jégakkuk között lehet szállítani.
Algaféle. Valószínűleg barna algáról van szó, bár egy kép sokat segíthetne. Új akváriumokban gyakran megjelenik, majd a biológiai egyensúly beálltával eltűnik, de több algaevőfaj is szívesen fogyasztja. Egyes esetekben a nem megfelelő megvilágítás (túl kevés/túl gyenge) okozza, azonban ennek módosítására csak akkor "tűnik el", ha tényleg ez és nem a víz kémiai összetétele okozta a megjelenését.
Nagyon sokat foglalkozni vele, tanítani, játszani és nevelni! Valamint nehezen elrágható, de emészthető dolgokat adni neki: marhacsont, préselt bőr, bikacsök, stb.
A vakarózásnak és a szőrhullásnak számtalan oka lehet. Ha korábban már kétszer is állapítottak meg szőrtüsző atka betegséget,akkor legvalószínűbben ismét ez fordul elő. A leírásból nem derül ki hogy az említett betegséget milyen módon diagnosztizálták és gyógykezelték,de az biztos hogy az hajlamos a kiújulásra. Valamilyen allergia is szóba jöhet. Laboratóriumi vizsgálattal mindkét betegség kimutatható.