4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Erre ne lehet biztosat mondani. Meg lehet próbálni, felügyelet mellett, rövid időre összeengedni őket, de eleinte semmi esetre sem szabad magukra hagyni a höriket.
"Gyorsan"? Ha visszakérdezek, hogy: "mihez képest gyorsan?" akkor feltételezem felismerhető a kérdésben lévő információhiány miatti megválaszolhatatlanság. :) Alapvetően, ha halaink kopoltyúmozgása huzamosabb ideig gyorsabb a megszokottnál az stresszre, alacsony oxigénszintre, vagy valamilyen betegségre utalhat.
Kedves Bíborka! Pontos információ az ovuláció és a fedezés időpontjáról nem áll rendelkezésre, ezért a biztonság kedvéért a 25. nap körül érdemes lenne ultrahangvizsgálatot végeztetni: amennyiben a nem kívánt vemhesség fennáll, még van lehetőség a gyógyszeres beavatkozásra.
Azt kérdezi, mit? Szerintem egyet tehet, de azt minél előbb: vigye állatorvoshoz a kutyáját! A leírtak alapján szinte 100%, hogy lázas, de ennek számtalan oka lehet, köztük egy sor olyan is, aminek semmi köze nincs a hóhoz és a télhez. Miután fiatal állatról van szó, még a fertőző vírusos betegségek is bőven lehetségesek.
A leírtak alapján kötőhártya gyulladása van, mi megbízhatóbban gyógyítható megfelelő állatorvosi kontroll mellett.