4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Az orrnyílás körüli gyulladásos tünetet okozhatja idegen tárgy általi sérülés, vagy fertőzés(valószínűleg baktérium) is. A pontos diagnózis és a kezelés céljából keressen fel egy állatorvost.
Az árakról a helyi állatorvostól kell tájékozódni, hiszen ez számos dologtól függ és rendelőnként változik. Nyugodtan hívja fel állatorvosát és kérdezze meg tőle.
A tünet háttere lehet a kutya valamilyen ásványi anyag- vagy vitamin hiánya. De lehet viselkedési megszokás is. A kiváltó ok ismeretében lehet megoldást találni.
Nem feltétlen függ össze a másik problémával. Sajnos továbbra is csak azt tudom mondani, hogy látni és meg kell vizsgálni kedvencét...
A kutyák is ehetnek mindent, amit az emberek, a hangsúly a szoktatáson van. Ha azelőtt soha nem kapott a kutyus efféle táplálékot, akkor fokozatosan kell hozzászoktatni, ugyanis hányást, hasmenést okozhat. Meg lehet próbálni, de ha a 12 éves kutya szervezete nem jól reagál, akkor nem szabad erőltetni. Vannak különböző alacsony zsírtartalmú, un. "fogyókúrás" kutya tápok, célszerű lenne azt megpróbálni az előírt adagban alkalmazni.