4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Alomváltásnál előfordulnak az ilyen jellegű tünetek. Célszerű lenne minél többféle almot kipróbálni, hátha az egyik megtetszik neki és ismét oda fog járni. Javaslom olvassa el a cikket az esetleges megoldásról (ivartalanítás)!
Az agapornisok angol elnevezése "lovebird", vagyis szerelemmadár. Ez azokra a madarakra igaz, melyek már párba álltak. Amennyiben nem találnak ellenkező nemű társat, úgy hajlamosak az azonos neműek is párként viselkedni. A párjukat elvesztett egyedek legtöbb esetben könnyen elfogadják a felkínált új partnert, de néhány napot, egy-két hetet hagyni kell nekik, hogy "feldolgozzák" a korábbi elvesztését.
A véres széklet bélen belüli és -kívüli betegségnek lehet tünete, a lefogyás és az étvágytalanság pedig csak annyit jeleznek, hogy valami nincs rendben. Ezért azt javaslom, hogy bélsármintával felszerelkezve keresse fel állatorvosát. A cicának alapos kivizsgálásra van szüksége. Üdvözlettel: Zsömböly Miklós
Az etetést rövid időn belül követő terhelés nem igazán szerencsés. Talán meg kéne cserélni a programot: 4 óra tájban séta, aztán etetés. Vagy 7 óra felé menjenek sétálni.
Kedves Állatbarát! A kutya nem oldja meg az életében felmerülő nehézségeket, de tény, hogy a kutyások jobb lelki állapotban vannak, mint a kutyátlanok.