4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
A kérdésében benne van a válasz is: nem ártana bélsárvizsgálatot végezni. A továbbiak ennek eredményétől (is) függenek. A rendszeres (legalább 1/2 évenkénti) állatorvosi vizsgálat, a szokásos féregtelenítés (legalább negyedévenként) éppen az ilyen esetek megelőzését hivatott szolgálni.
Látatlanban nem lehet megmondani, hogy pontosan mi lehet a duzzanat. Sérülés, daganat, fertőzés egyaránt okozhat ilyen tünetet. Ezek elkülönítése csak alapos állatorvosi vizsgálattal lehetséges. Javaslom mutassa meg egy hozzáértő szakembernek a teknőst.
A Frontline nem kifejezetten jó a szőrtüszőatkára. Én a Tactic fürdető oldat használatát javaslom.
Ilyenkor mindig azt szoktam mondani, hogy az életkor önmagában nem betegség. Nyilván alapos fizikális vizsgálat, vérvizsgálat és szükség esetén mellkas RTG és szív UH+EKG kellhet ahhoz, hogy kimondhassuk, hogy az állat biztonságosan altatható. Ezek a vizsgálatok egy 13 éves kutyusnál műtét nélkül is ajánlottak, amolyan állapotfelmérő jelleggel. Ha ezeken semmilyen rendellenesség nem észlelhető, akkor a kutya altatása megfelelő protokoll mellett kifejezetten biztonságos.
A kép alapján nehéz bármit is mondani. Külső és belső sérülés is okozhatja, javaslom, keressen fel minél hamarabb egy kisállatorvost.