4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Valószínű, hogy toklász ment a lábába. Ezért csak azt tanácsolhatom, hogy sürgősen vigye állatorvoshoz.
A hormonális rendszer egyedfejlődése során "serdülőkorú" kutyákban is gyakran figyelhetünk meg fokozott szomjúságot. A vér glükózszintjének ellenőrzését és homeopata állatorvos felkeresését javaslom.
A kínai paradicsomhalak elég hosszú életű, falánk díszhalak. Akár 10 évig is elélhetnek, bár ez ritka.
Ha nekem lenne törpehörim, én biztonságosan elkerítenék neki egy területet a lakásban és oda tenném ki futkározni, felügyelet mellett. Az ilyen és ehhez hasonló mesterséges "futtató-gépek" szerintem természettávoliak és egy kis állatnak sem hiszem, hogy az a jó, ha küzd egy műanyag gömbbe zárva.
Nehéz lenne pontosan meghatározni, hogy mennyi az alvásigénye egy 9 hete shih-tzunak. Az biztos, hogy az éjszakát nyugodtan átalusszák, nappal viszont nagyon aktívak tudnak lenni, megállás nélkül játszanak, rohangálnak, de ha elfáradnak "ledőlnek" aludni egyet. Ilyenkor mindenképpen nyugton kell hagyni őket, hogy pihenhessenek. A lényeg, hogy egy kiskutya megfelelő "önszabályzó" rendszerrel rendelkezik, ami az alvást illeti és erre kell tekintettel lennünk!