4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Az nem kizárható , hogy több is van benne. A kicsi elhullását okozhatta fertőző betegség, ellési komplikáció, vagy a kicsi fejletlensége, veleszületett betegsége stb. Az okokat boncolással lehetne tisztázni.
1./ szociális összeszokásra gondol, párzásra, barátkozásra, falkatársra ??? 2./ a kölykök darabszámát a fogamzást követő kb. 4 hetét követően ultrahang vizsgálattal lehet megállapítani 3./ nem
Ezt nehéz volna a leírás alapján megállapítani. Több oka is lehet, mutassa meg egy állatorvosnak!
Mindenképpen agresszív (is) a teknős, mivel a többit harapdálja. Külön kell tenni, mielőtt súlyosabb sérülést okoz a többi teknősnek! Meg lehet próbálni például élő kishalakkal etetni, azok kergetésére elég sok energiára lesz szüksége.