4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
A vizsgálatokból az derül ki, hogy a kedvence jó kezekben van, de valóban nehéz diagnosztizálni az esetet. A párologtatót mindenképpen ki lehet próbálni, nem árthat. Amire még gondolnék, hogy az esetleges stressz kiválthatott nála fokozott gyomorsav termelődést, vagy gyomorfekélyt , ez jellemző hajnalban mikor üres a gyomor és a remegés a fájdalomra utal. Érdemes lenne ez irányban kezelni talán.
Ez azért lehet mert: · ebben a korban a kutyáknak 2-4 óránként üríteniük kell · nincs szobatisztaságra vagy pelenkára szoktatva · elképzelhető, hogy vizeletrendszeri betegsége van · a kutya cukorbeteg
Nagyon szép a kutya, valóban nagyon aranyos! A "színhiba" úgy gondolom, öröklődhet.
Mindenekelőtt nem ártana egy alapos állatorvosi vizsgálat (vizeletvizsgálattal) annak kiderítésére, hogy betegségről, vagy viselkedési problémáról van-e szó.
Ha vérvizsgálat még nem készült, akkor javasolnám azt is, mert az funkcionális képet ad a kutyus szerveinek működéséről. Azzal talán előbbre jutunk. Addig is immunstimuláló készítményeket javasolnék (Béres csepp, VetriDMG).