4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Vigye el állatorvoshoz, és beszéljen hozzá hangosabban. Jó lenne tudni azt is, mennyi idős a kutya, és volt-e előzménye a tünetnek. Egy kolléga minden kérdésére választ adhat a kivizsgálás után.
A rózsaszín szirupszerű váladék lehet vér is, és nem feltétlenül az étrend megváltoztatása okozza. Már az első alkalommal állatorvoshoz kellett volna fordulni vele, kérem, minél hamarabb tegye meg!
Az állatorvos valószínűleg arra gondolt, hogy öröklődhetnek fajtatiszta gének is egy nem fajtiszta párzásból. De az Ön esete más, viszont nincs garancia sem erre, sem arra. Attól, hogy egy fajtiszta kutyával is gyorsan fedezteti, már nem befolyásolhatja a megtermékenyített sejtek nemét. De a nem fajtatiszta kutyával közös alomban is lehetnek fajtatiszta kölykök.
A kutyája természetesen viselkedett: mivel a hormonok nem adnak jelzést a szexuális magatartást befolyásoló agyi résznek (nincs tüzelés !) ezért nem engedi magához a kant. A jelenségben a kan kutya ´megtévedt´, mert mivel még nem teljesen álltak át a szuka kutya illatanyagokat termelő hormonjai, ezért a kan tévesen azt érezte, hogy egy ivarérett, fogamzásképes szukával áll szemben. A jelenség a hormonháztartás átalakulásával fokozatosan csökkenni fog és idővel teljesen elmúlik.
Sem a tej, sem a kenyér nem megfelelő táplálék egy kiskutya számára. Kizárólag nagytestű kutyák számára készülő száraz és nedves junior tápokat ehet, melyek csomagolásán megtalálja az adagolási előírást is. A kutya húsevő állat, jellemzően hússal kell táplálni! Olvassa el a cikkeket, így még többet megtudhat a kiskutyák helyes, felelős táplálásáról!