4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
A teknősök vedlenek, ez normális. Valószínűleg A-vitamin injekciót kapott a teknőse, ez befolyásolhatja a vedlést is.
Üdvözlöm! A leírt tünetek alapján valóban felmerül a szájüregi gyulladás is, mint lehetőség, de előfordulhat állkapocs ízületi, idegrendszeri probléma is, illetve a rágóizomzat betegsége is. További vizsgálatok lennének szükségesek a pontos diagnózishoz.
Kedves Gazdi! Mivel sajnos nem ismerjük sem a kutya korát, sem azt, hogy a szőrzet vörösödése mely testtájakon mutatkozik, ezért csak meglehetősen általános válaszokra szorítkozhatunk. Amennyiben a kutyus sokat nyalja magát (elsősorban a végtagok tövénél, lábvégeken), az allergiás okok (bolha, táplálék vagy egyéb háttérrel) nem zárhatók ki. Érdemes kivizsgáltatni állatorvosukkal. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Kedves Gazdi! A patkánymérgek általában véralvadásgátló anyago(ka)t tartalmaznak, így a tüdőt és egyéb szerveket közvetlenül nem károsíthatják. Következményként bármely szervben felléphet persze némi vérzés, ami a szövetek helyi funkcióromlását okozhatja. Az erős köhögés háttere persze lehet a méreg által kiváltott vérzés, azonban ez, ha az állat időben kapott ellenanyagot, kevéssé valószínű. A köhögés hátterében állhat pl bélférgek lárváinak vándorlása, fertőző betegség, szívproblémák, és számos egyéb ok, a mérgezéstől függetlenül. Mindenképp javasoljuk, hogy a legfontosabb fertőző betegségek ellen oltassa be cicáját, illetve féregtelenítse a macska életmódjának megfelelően. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Az ivartalanítás elsősorban a kutya szexuális konkurenciájával összefüggő dominanciáját, agresszivitását enyhíti vagy szünteti meg. Az esetleges más jellegű dominanciát, a szocializálatlanságból eredő agresszivitásra nincs hatással. Kutyájuk megmenthető,- mert a tartási körülmények megváltoztatásával, megfelelő ember/kutya közös falka rangsorbeállítással, esetleges félelmi agresszió elleni deszenzibilizáló tréninggel, Bach-virágterápiával, a domináns megnyilvánulások kiiktatásával, utólagos szocializációval, - igen jó eredmények érhetőek el. A részletek érdekében küldje el e-mail címét részemre.