4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Sajnos azt kell mondanom, hogy egy 11 éves kutya már ne szüljön! Számos komplikáció esélye megnő, ami esetleg a kutya életébe is kerülhet.
A hasmenést gyomor-bélgyulladás, esetleg parazitás fertőzöttség okozhatja. Nézze meg a táp szavatossági idejének lejártát, és mielőbb vigye nyulát állatorvoshoz.
Nem tudom, hogy pontosan milyen kezelést kap a kutya, mert jóllehet, a homeopátiás gyógyszerek a hagyományos kezelésnek nem tesznek "keresztbe", de egy hosszabb ideig tartó kortizonkezelés után legalább két hetet várni kell, amíg a homeopátiás gyógyszerek hatékonyan alkalmazhatók. A homeopata állatorvos számára is nélkülözhetetlen a beteg vizsgálata, amely után felvilágosítást ad arról is, hogy az adott beteg homeopátiásan kezelhető-e vagy inkább a hagyományos utat célszerű választani. A beteg alapos vizsgálata után a körülmények ismeretében állítja fel a kezelési tervet. A kapkodás, a gyógymódok összekeverése vagy koncepciótlan váltogatása csak súlyosbíthatja az esetet.
A kutyát azonnal állatorvoshoz kell vinni, mert csak így lehet megmenteni!!! Az evésre akkor lehetne rávenni, ha meggyógyulna. Ilyen idős korban nagyon sok betegség szóba jöhet, éppen ezért képtelenség így a távolból megmondani, hogy mi lehet a kutya betegsége. Ehhez mindenképpen el kell végezni a szükséges és indokolt vizsgálatokat.
A levelében leírt bőrelváltozást anyagcserezavar is okozhatja, amire az állatka fokozott inaktivitása is utal. Vajon tápláléka elegendő mennyiségben tartalmaz biotint (H-vitamint)? Az élesztő, a karfiol, a dió- és mogyorófélék a hörcsögök számára is megfelelő biotinforrást jelentenek.