4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Jó esély van rá, hiszen a papagájok csőre folyamatosan nő, de ez egy lassú folyamat, ami egy évig is eltarthat. Ez alatt az idő alatt nevelőtáppal kell etetni.
Sajnos nemcsak hogy nehéz, de nem is lehetséges, így utólag, látatlanban megmondani, hogy mi okozhatta a kis gőte halálát. Önmagában a farok sérülése még nem feltétlenül halálok, ám amennyiben a seb elfertőződik, annak könnyen vérmérgezés is lehet a következménye. A levélben több dolog is felmerül ami a halálhoz vezethet. Ilyen a korábbi étvágytalanság, vagy egy esetleges sebfertőzés. A fertőtlenítők helytelen használata (esetleges túladagolása) szintén káros a gőte egészségére. Mindenképpen kerülni kellene a felesleges vegyszerek használatát.
Több betegség tünetei is lehetnek a szürkés foltok a kígyó bőrén. Tartási hiba (pl. túl nedves környezet), bakteriális és gombás fertőzés egyaránt okozhatja. Vizsgálat nélkül nem lehet megmondani, hogy pontosan mi a baja a siklónak, ezért javaslom, keressen fel hozzáértő állatorvost!
A kérdés megválaszolását a kezelő állatorvosra kellene bízni. Ő egy vizsgálat alapján el tudja dönteni, hogy megvannak-e a herék, illetve hogy azok állapota az állat korának megfelelő-e. Amennyiben a herék nem szálltak le, a későbbiekben azok műtéti eltávolítása indokolt. A rejtett heréjűség öröklődik.
Első körben ki kellene zárni a külső parazitás megbetegedéseket (bolha, rüh), erre számos spray (pl. Frontline) és spot on készítmény létezik (pl. Stronghold, Frontline, Advocate). Egyébként bőrkaparékot is jó lenne nézni, és ezzel párhuzamosan talán szisztémás kezelésre is szükség lehet, ha allergiás eredetű... Egyszóval vigye feltétlen állatorvoshoz a cicát!