4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
A fülgyulladás és a bűzmirigyek teltsége között lehet összefüggés, de csupán a mirigyek tisztításával nem fog rendeződni a már kialakult fülgyulladás. Ezt a problémát a külső hallójáratból vett minta bakteriológiai és mikológiai vizsgálata alapján kell kezelni az előzetes szakszerű fülmosás után. Krónikus esetek műtéti megoldása is szóba jöhet.
Az ékszerteknősök teleltetése hazánkban kerti tóban nem ajánlott, hiszen túl hideg a tél és túl hosszan van hűvös! Próbálkozni csak idősebb, északi fajokkal érdemes (ilyenek például a díszes ékszerteknősök), minimum 2 méter mély kerti tóban! Nem ajánlom a teknősök szabadban való teleltetését!
Lehet egyedül tartani, de mivel ilyenkor többet unatkozik, nagyon sokat kellene vele foglalkozni, játszani! Ha ez nem megoldható, akkor csak párban érdemes, vagy sehogy :)! A ketrec alapterülete elégnek tűnik, de mindenképpen naponta ki kell őt venni egy kis szabad sétára, játéra, futkározásra, simogatásra! Szerintem teljesen mindegy, hogy hím vagy nőstény a jövevény. Egyébként fiatal korban sokszor még nehézkes meghatározni a nemüket.
A koraellést és a magzatok megevését okozhatta a költözéssel járó stressz, de a látászavart nem! Forduljanak állatorvoshoz, alapos kivizsgálás szükséges.
Mindenképpen ki kell vizsgálni az okát! Lehet parazitológiai vagy más fertőző háttere.