4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Állatkereskedésben lehet különböző vízinövényeket vásárolni. Vannak a víz tetején úszó fajok, és olyanok is, amelyeket az iszapba kell ültetni. Attól is függ, mekkora lesz az akvárium, hogy mi fér el. Mérgező növényeket tilos betenni.
Kedves Gazdi! Rendkívül jó eredmény lehet elérni, az advantix nevű cseppel. A tubus tartalmát a két fülre el kell osztani, úgy, hogy a seb mellé keni fel. A sebet bármilyen sebolajjal pedig le kell kezelni. Kérem érdeklődjön állatorvosánál.
A vérzés jöhetett a méhcsonkból is, ezt a vizsgálatot végző állatorvosnak kellett látnia. Amennyiben pedig ez a diagnózis, akkor újra fel kell tárni a hasüreget, és meg kell keresni a vérzés forrását. Vírusfertőzés nem okoz ilyen nagymértékű hüvelyi vérzést.
Sok mindentől lehet problémája a szemnek (lehet egy hegesedés), pl-ul mechanikai sérülés is okozhatja a problémát Ha rosszabbul lesz vagy zavarja a kutyát akkor lehet szakorvoshoz vinni
Kedves Sára! Kapjanak kicsit ritkábban, de többet enni. Az ékszerteknősök 2-3 hétig gond nélkül bírják evés nélkül. Ezután éhesebbek lesznek, és biztosan meg fogják enni, amit kapnak. Az ékszerteknősök táplálékának min. 90%-át egész (csontos) kishalak alkossák, ezen kívül pedig kaphatnak vízinövényeket, vízicsigákat.