4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
A metszés mindig az erővonalak szerint történik könyök-függőleges. A másodlagos sebgyógyulás hosszadalmas, naponta kötni, tisztítani kell. A kollegát a tulajdonos tudja megítélni.
Szia Ez 2 dologtól lehet. Az egyik, az hogy nagyon rövidre (1mm) lett nyírva a lágyéka és viszket neki. (ez hasonlít ahoz, mikor az emberek megborotválkoznak és utána kiütéses lesz a bőrük vagy viszket) Erre tehetsz pantenolt, hintőport, vagy bőrpuhitó krémet. A másik ok az lehet, h a kozmetikus kinyomta a bűzmirígyét, de nem jól. (ezen egy doki könnyen segít !) Én egyébként nem szoktam ajánlani a sűrű bűzmirigy nyomást, mert a bűzmirigy váladéktermelésének egyik ingere az ürülése és ha kemény a kutya székletet, akkor magától is ürülni fog. Viszont ha meg nem jól sikerül kinyomni még gondot is okozhat. Nem beszélve arról, hogy a kutya szervezete megszokja. Én azt vallom rendszeresen csak ritkán vagy olyankor nyomasd ki ha már kell (mert a kutyusod szánázik, váladékszagú, rágja nyalogatja faroktövét, begyullad a füle, vagy mint pl: ebben az esetben ahogy jártál ) Fehér Adrienn (kutyakozmetikus)
Hasonlóan más állatokhoz a teknősök természete sem egyforma. Vannak aktívabbak és békésebb, teljesen nyugodt egyedek is. A viselkedésváltozás leggyakrabban az ivarérettség elérése után szokott szembetűnni, sokszor a hím teknős esetében. Legtöbbször az udvarlás a fő kiváltója ennek, de sokszor az eleség kéregetése is hasonló viselkedéssel jár. A teknős lenyugtatására nincs biztos módszer és nem is minden esetben lehetséges ez.
A két hét az elülés napjától számolandó. A leírt lágyeleségből a lényegi része az állatifehérje hiányzik. A keksz, vagy a morzsa közül válasszon, a dara nem ajánlott. Fehérje pótlásra főtt tojást ajánlok, esetleg kevés reszelt trapista sajttal kiegészítve. A madarak előtt állandóan legyen ásványianyag kiegészítés(Kondifix-mineral, Futor, kagylóőrlemény, stb.)
Üdv! Én is ezt javaslom. Nem lenne negatív következménye,de garancia nincs rá,hogy ettől majd "megszereti" a másik kant,csak a tesztoszteron miatti agresszivitása csökkenhet.