4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Egy kis pontosítás kellene a válaszhoz! Sok-sok dolog megfigyelhető! Például az elevenszülő fogaspontyoknál egy terhességi folt figyelhető meg, míg például a betták többségénél becsíkozódik a nőstény!
Ahogy olvasom, az ellátással semmi probléma nem lehet sem tápanyagok, sem vitaminok tekintetében. Ráadásul a többiek is egészségesek, így külső élősködők és bőr-szőrfertőzés sem valószínű. Ebben az esetben mindenképpen valamiféle "belső" szervi problémára gondolnék, de ennél konkrétabbat nem tudok mondani, mert az csak találgatás lenne. Javaslom, hogy mutassa meg állatorvosnak a patkányt.
A yorkshire terrier szőre "hajszerű", ezért gondos ápolásra szorul. Ajánlatos mindennap fésülni, nehogy összecsomósodjon, mert ezek kibontását a kistermetű kutyák nehezen viselik. Ezenkívül ajánlatos rendszeresen fürdetni és balzsamozni, hogy szőre lágy, selymes maradjon. Érdemes havonta nyírni elsősorban a mancsait, a fenekét, a szemei előtt és a fülén.
Valószínűleg kötőhártya gyulladása van, esetleg ennél súlyosabb szembetegség is elképzelhető. Mivel ilyenkor antibiotikumos szemcseppet kell használni (bizonyos esetekben injekciós kezelés is szükséges) érdemes elvinni állatorvoshoz, aki tud adni vagy felírni megfelelő gyógyszert.
Szerintem jó ötlet, ha kap egy új társat, mert így talán nem lesz búskomor! Ha megérkezik az új papagáj, akkor mindenképpen fokozatosan kell őket összeszoktatni. Eleinte csak egymás mellé kell tenni a madarakat külön kalitkában és csak jópár nap vagy hét múlva lehet összeengedni őket. Így elkerülhetők az esetleges verekedések.