4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
ÁLLATORVOS!!! üdv
Tisztelt Szabó úr! Attól büdös, hogy hallójárat gyulladása van, és a fülváladék rendellenes minőségű. A fültisztító folyadék önmagában csak arra való, hogy a beteg fülben felszaporodott kóros váladékot fellazítsa, és így a kutya akár rázás útján, akár fültisztító tampon segítségével megszabaduljon tőle. Az így kitisztult fülbe azután különféle, az állatorvos által receptre felírt, vagy tőle közvetlenül megvásárolható fülcsepp segítségével történhet maga a gyógykezelés., ami gyakran hetekig is eltarthat. Sok esetben összefüggésben lehet a kutya bűzmirígyének teltsége is a fülgyulladásra való hajlammal, tehát azt is nézesse meg állatorvosával és ha szükséges kezeltesse. Üdvözlettel: Dr. Mátray Árpád
A leírt viselkedés inkább a tojókra jellemző. A képen lévő gyöngyös-tarka madár szárnyának belső oldalát nézze meg. Ha egy, vagy több szabályos sorban lévő sárga pettyet lát, akkor a madárka mégiscsak tojó. Ha egyszínű fehér, vagy szürke a belsőfelület, akkor hím a madár. Ennek a pettysornak a megléte, vagy hiánya a legbiztosabb támpont az ivarérett nimfák színmutációinak ivarfelismeréséhez. A fiókatollazatban lévő nimfa tojó evező és faroktollai általában sárgás színezetűek, ha szürke a farok, úgy a fonákoldala keresztmintás, míg a hímek kéz és karevező tollai legtöbbször fehérek, illetve a szürke farok fonákja mosott szürkés, piszkosfehér színű. Viselkedésben, formában is van némi eltérés, de ehhez már gyakorlat, némi hozzáértés szükséges.
Üdvözlöm! Egy ilyen visszatérő gyomor-bél probléma esetén el kell kezdeni a kutyus kivizsgálását a következő fontossági sorrendben: -pontos kórelőzmény felvétel, fizikális vizsgálat, bélsár vizsgálat (bakteriológia, parazitológia), vérvétel, vizelet vizsgálat, hasi ultrahang, esetleg RTG és ezek alapján kell elkezdeni a kezelést, célzottan. Üdvözlettel, Dr. Bendzsel Dániel.
A vastagbél gyulladásának több oka lehet. A kérdés megválaszolásához természetesen látnom kellene a kutyát, az eddigi leleteket, és elvégezni az esetlegesen hiányzó vizsgálatokat. Interneten keresztül sajnos nem lehet egy beteg kutyát meggyógyítani. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu