4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
A karomvágást szakképzett kisállatkozmetikus meg tudja csinálni, ami már egy részeredmény lehet. A gyereksírás hangjához szoktatni lehet a macskákat. Erre a leghatékonyabb tréning, ha valamilyen módszerrel rögzítik a gyereksírás hangokat, majd ezt sokszorosítják valamilyen hanghordozóra és a gyerek jelenléte nélkül kezdik el a macskákat deszenzibilizálni a hanghatásra. Nagyon alacsony hangerőn kezdve a lejátszást, a pozitív megerősítés módszerével, és apró lépésekben fokozva a hangerőt. Könnyű elaltatást javasolni valakinek, akinek nem a saját állatáról van szó !!! vagy esetleg nincs is társállata és semmilyen fogalma, tapasztalata nincs állattartás ügyben !!! (a népi mondás szerint:" könnyű más farkával verni a csalánt !" )
A kutya farkát meg kellene röntgenezni, az adhatna választ a kérdésre.
Nem lehet tudni.
Mindenképp keressen fel egy röntgengéppel rendelkező állatorvost, aki ért a madarakhoz. Az ablak elé pedig tegyen fel függönyt, ha a madarát a lakásban szabadon kívánja röptetni.
Szia Nixike! Olvasgass bele ezekbe a cikkekbe: Mikor kellene elkezdeni a szobatisztaságra való nevelést? Milyen gyakran vigyem ki a kutyát szobatisztaságra nevelés közben? Szobatisztaságra a kiskutyát is nevelni kell Sok sikert!