4086. A nyúl viselkedése: pihenés, támadás, védekezés
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
Normális viselkedésforma, mely a rangsorrend kialakítását segíti elő. Megfelelő nagyságú férőhely hiányában azonban, a rangsorban alacsonyabban helyet foglaló egyed nem képes elmenekülni, így a nyulak közötti agresszív interakció tartósan fennmaradhat.
Tudományos állományfelmérések nélkül is látható, hogy a hazai fecskeállomány drasztikus mértékben csökkent az elmúlt évtizedben. Bár számos hosszútávú vonuló faj egyedszáma csökken Magyarországon a fecskék állományvesztesége riasztó: 6,9 – 9,1 százalék évente.
Kutyája lőtt meg egy vadászt Franciaországban olyan súlyosan megsebesítve, hogy a férfi jobb kezét amputálni kellett.
Halszépségversenyt rendeztek Kínában, az esztétikai viadalon 14 ország több mint háromezer aranyhala mérettette meg magát.
Kedves Szuzy! A cicája valószínűleg macskanáthás, előrehaladott, ne nézze a szenvedését, antibiotikumos kezelést igényel. Vigye állatorvoshoz!
Tisztelt Kérdező! Ez kifejezetten olyan probléma, amivel az első tünet alkalmával állatorvoshoz kell fordulni. A szemkörnyéki gyulladások könnyen ráterjedhetnek a szemgolyóra, ami a látás elvesztését eredményezi. A pontos teendőt az állatorvosi vizsgálat eredménye alapján lehet megmondani.
Kedves Gazdi! A könyöktáji bőrkeményedés, bőr megvastagodás az esetek 90%-ában a túl kemény fekhely miatt van, érdemes ezen változtatni. Viszont ha már elég súlyos fokú az elváltozás, akkor önmagában a fekvőhely változtatása már nem biztos, hogy elég ahhoz, hogy a már kialakult állapot visszaalakuljon a normális állapotba, legfeljebb nem fog tovább rosszabbodni.
Kedves Moncsy! Agyvérzés esetén attól függ a gyógyulás esélye, mértéke, hogy mekkora agyi területet ért a károsodás, és hogy az milyen mértékű. Ezek figyelembevételével van lehetőség természetes gyógymódokkal a tünetek csökkentésére, ill. az életminőség javítására. Az elérhető eredmény azonban attól függ, hogy mennyi tartaléka van a szervezetének az öngyógyító folyamatok beindításához. Igen sok tényezőt is figyelembe kell venni, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessen kis kedvence. Ehhez mindenképpen egy személyes találkozásra van szükség. Ha szeretne homeopátiás segítséget kedvencének, kérem, hogy hívjon fel időpont-egyeztetés végett: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Gazdi, igen, valószínűleg macskanáthásak, gyorsan kezelni kellene őket, mivel még picik, az anyjukkal együtt be kell tenni őket a cicakosárba és elvinni az állatorvoshoz, antibiotikumos kezelésre lesz szükség. Minden, amit a macskanátháról tudni kell Mi az a macskanátha?