4086. A nyúl viselkedése: pihenés, támadás, védekezés
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
Normális viselkedésforma, mely a rangsorrend kialakítását segíti elő. Megfelelő nagyságú férőhely hiányában azonban, a rangsorban alacsonyabban helyet foglaló egyed nem képes elmenekülni, így a nyulak közötti agresszív interakció tartósan fennmaradhat.
Tudományos állományfelmérések nélkül is látható, hogy a hazai fecskeállomány drasztikus mértékben csökkent az elmúlt évtizedben. Bár számos hosszútávú vonuló faj egyedszáma csökken Magyarországon a fecskék állományvesztesége riasztó: 6,9 – 9,1 százalék évente.
Kutyája lőtt meg egy vadászt Franciaországban olyan súlyosan megsebesítve, hogy a férfi jobb kezét amputálni kellett.
Halszépségversenyt rendeztek Kínában, az esztétikai viadalon 14 ország több mint háromezer aranyhala mérettette meg magát.
Kedves Gazdi! Meg kellene mutatni az orvosának, mert elképzelhetó, hogy gombás fertőzés alakult ki. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Azonnal vigye állatorvoshoz a kutyát! A patkányméreg halálos lehet kutyák részére is (az átázott zacskón keresztül is bejuthatott szervezetébe), ha nem kezelik időben. Itt nincs helye latolgatásnak, hogy mennyi ideig volt a szájában, és mennyitől lehet baja.
Kedves Gazdi! A fejrázás, fülvakarás többnyire fülgyulladást jelez. A fülgyulladásnak pedig sokféle oka lehet, a fül ugyanis egy szelepet tölt be a szervezet anyagcseréjének a vonatkozásában. Sokszor jelezheti például a méreganyagok felszaporodását a testben. Oka lehet a bűzmirigy váladékának felhalmozódása és begyulladása is. Fontos lenne egy bakteriológiai vizsgálatot is végeztetni a fülváladékból, hogy az esetleges kórokozókra (baktérium, gomba, atka, stb.) célzott kezelést is lehessen adni. Ki kell deríteni, mi a kiváltó ok! Irány az állatorvos! A látását is csak orvos tudja ellenőrizni, így látatlanban erre nem lehet semmit mondani...
Igen, elkaphatja a többi állat is. Kutya ritkán(inkább a kistestűek). Emberre veszélytelen. Ajánlatos egy- egy tarkóra csöppenthető készítménnyel a többi állat legalább 1 hónapos védelmét biztosítani. Állatorvosánál ezt megkapja. Ez alatt az idő alatt a fertőzőtt cica is meggyógyul a kezeléssel.
Kedves Gazdi! Jó lenne tudni, hogy történt-e valami változás, új bútor, szőnyeg, új vendég a házban. Bármi ami megzavarhatta a cicát. Ha semmi ilyesmi nincs, és a cica már idősebb, akkor előfordulhat alsó húgyúti probléma a háttérben, ezért érdemes lenne állatorvosnak megmutatni a cicát. Leszoktatásról lehetőségek: • az alom anyagának cseréje más állagúra, minőségűre • még egy alomtálca a lakás másik pontjára • rajtakapáskor erős hanggal vagy vízspricceléssel megzavarni Illetve ez a cikkünk is segíthet: Ha a cica az alom mellé pisil...