4086. A nyúl viselkedése: pihenés, támadás, védekezés
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
Normális viselkedésforma, mely a rangsorrend kialakítását segíti elő. Megfelelő nagyságú férőhely hiányában azonban, a rangsorban alacsonyabban helyet foglaló egyed nem képes elmenekülni, így a nyulak közötti agresszív interakció tartósan fennmaradhat.
Tudományos állományfelmérések nélkül is látható, hogy a hazai fecskeállomány drasztikus mértékben csökkent az elmúlt évtizedben. Bár számos hosszútávú vonuló faj egyedszáma csökken Magyarországon a fecskék állományvesztesége riasztó: 6,9 – 9,1 százalék évente.
Kutyája lőtt meg egy vadászt Franciaországban olyan súlyosan megsebesítve, hogy a férfi jobb kezét amputálni kellett.
Halszépségversenyt rendeztek Kínában, az esztétikai viadalon 14 ország több mint háromezer aranyhala mérettette meg magát.
Ha másfél hete műtötték és azóta már eszik is, akkor nem lehet annyira legyengülve, hogy ülni sem tud. Feltétlen vizsgáltassák meg újra az állatorvosukkal!
Kedves Olvasónk! Erről már sokat írtunk, az ellésről ebben a cikkünkben mindent megtalál >>
Kedves Gazdi! A kutyusból bőrkaparékminta vizsgálat szükségeltetik a pontos diagnózishoz és gyógykezeléshez. Legyen szíves elvinni állatorvosához. Tisztelettel Szaniszló Ferenc
Kedves Tímea! Ilyen esetben mindenképpen egyedi kezelésre van szüksége a cicának, aminek az a feltétele, hogy a kezelő (homeopata) állatorvos igen részletesen és alaposan megismerje a cica tüneteit, előzményeit, körülményeit. Így valóban az lenne a legjobb, ha személyesen fel tudna keresni egy ilyen gyógymódokban is járatos kollégát. Győrben nem tudok ilyen kollégáról; legközelebb Önhöz Bábolnán rendel Dr. Mátray Árpád kollégám, 06-30-961-6008 (időpont egyeztetés: 9-10 óráig). Mielőbbi gyógyulást kívánok kis kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Gazdi! Idő kell a kutyának, amíg megszokja a bezártságot, hozzá kell szoktatni az egyedülléthez és a szobatisztasághoz.. Az egyedül maradást sok kutya nem, vagy csak kísérő tünetek mellett viseli el. A kiváltó okok többfélék lehetnek ezért a lehetséges tréning és terápia lehetőségek is meglehetősen több félék. Tapasztalatom szerint az alábbi lehetőségek egyidejűleg történő alkalmazásával lehet eredményt elérni: • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása ez a cikk is segíthet: http://kutya.hu/Cikk.aspx?id=5819 és ez a videó is segíthet: http://videokedvenc.hu/video/kertes_hazbol_lakasba_igy_szoktasd_at_a_kutyadat