4086. A nyúl viselkedése: pihenés, támadás, védekezés
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
Normális viselkedésforma, mely a rangsorrend kialakítását segíti elő. Megfelelő nagyságú férőhely hiányában azonban, a rangsorban alacsonyabban helyet foglaló egyed nem képes elmenekülni, így a nyulak közötti agresszív interakció tartósan fennmaradhat.
Tudományos állományfelmérések nélkül is látható, hogy a hazai fecskeállomány drasztikus mértékben csökkent az elmúlt évtizedben. Bár számos hosszútávú vonuló faj egyedszáma csökken Magyarországon a fecskék állományvesztesége riasztó: 6,9 – 9,1 százalék évente.
Kutyája lőtt meg egy vadászt Franciaországban olyan súlyosan megsebesítve, hogy a férfi jobb kezét amputálni kellett.
Halszépségversenyt rendeztek Kínában, az esztétikai viadalon 14 ország több mint háromezer aranyhala mérettette meg magát.
A leírtak alapján nem gondolnék mérgezésre, viszont itt a kullancsszezon java. Rengeteg a babesiosisos beteg. Minden étvágytalan, kedvetlen állattal sürgősen ajánlott állatorvoshoz fordulni, mert a friss esetek egy kezeléssel gyógyulnak., 3-4 nap után viszont már az állat élete forog kockán. Akkor is tegyék ezt, ha nem találtak kullancsot az állatban. Sokszor nem találjuk meg a kullancsot, a labor viszont igazolja a diagnózist.
Nagyon rossz ötletnek tartom, hogy kegy öreg beteg, valamint egy az első szüléshez már idős ( 5 éves)kutyája mellé hozott kannal szeretne utánpótlásról gondoskodni. Sajnos az idős kutya is megfoganhat. Hogy meg tudna-e elleni, kétséges,de daganataival szoptatni nem tudna. A tumorjait nem szabadott volna hagyni kifekélyesedni, hanem amint észrevették, műtéttel el kellett volna távolítani őket. Fiatal kori ivartalanítással az emlődaganatok egyébként megelőzhetőek lettek volna. Ha két kutyája mellé szeretne harmadikat is, azt javaslom,az ország bármelyik menhelyéről fogadjon örökbe kutyát. Jót tenne ezzel egy állattal és az állatvédelem ügyét is szolgálná.
Ezt így nem lehet megmondani, ha a körülmények nem változtak akkor meg kéne állatorvossal nézetni. A 30-31 fok egy terrárium átlaghőmérsékletének elég magas, az ideális ha az állat hűvösebb helyet és melegedőpontot is tud magának találni.
Sajnos nem lehet látatlanban kezelést ajánlani. Javasolt egy részletes laborvizsgálat, neurológiai vizsgálat és EEG, mely választ adhat a kérdésekre., nincs-e valamilyen szervi probléma a görcsök hátterében. A szuka kutyánál (nem írta, hogy milyen nemű) ajánlott az ivartalanítás, mert a tüzelés alatt gyakrabban jelentkezhetnek rohamok. A rohamokról vezessenek naplót: mikor jelentkeztek (dátum, napszak), meddig tartottak, milyen jellegűek voltak, volt-e valamilyen előzményük, ismert-e valamilyen kiváltó tünet, stb. Őket ajánljuk, szakértők a témában: Epilepsziás Kutyákért Alapítványérdemes minél hamarabb elvinni a kutyust hozzájukhttp://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/
Először is azt kellene pontosan tisztázni, hogy a szemével mi a helyzet. Ehhez mindenképpen meg kellene vizsgáltatni szemész állatorvossal (ma már sokfelé van ilyen szakrendelés). És szerintem szükséges lesz egy teljes körű belgyógyászati kivizsgálás is. Utána lehet arról beszélgetni, hogy mi várható,