4086. A nyúl viselkedése: pihenés, támadás, védekezés
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
Normális viselkedésforma, mely a rangsorrend kialakítását segíti elő. Megfelelő nagyságú férőhely hiányában azonban, a rangsorban alacsonyabban helyet foglaló egyed nem képes elmenekülni, így a nyulak közötti agresszív interakció tartósan fennmaradhat.
Tudományos állományfelmérések nélkül is látható, hogy a hazai fecskeállomány drasztikus mértékben csökkent az elmúlt évtizedben. Bár számos hosszútávú vonuló faj egyedszáma csökken Magyarországon a fecskék állományvesztesége riasztó: 6,9 – 9,1 százalék évente.
Kutyája lőtt meg egy vadászt Franciaországban olyan súlyosan megsebesítve, hogy a férfi jobb kezét amputálni kellett.
Halszépségversenyt rendeztek Kínában, az esztétikai viadalon 14 ország több mint háromezer aranyhala mérettette meg magát.
Kedves Gazdi! Próbálják ki először levinni sétálni, majd után adni neki enni. Ha ekkor is hány, akkor meg kell mutatni az állatorvosnak, mert elképzelhető valamilyen idült gyomorgyulladás, aminek lehetnek ilyen tünetei. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Tamás! A féreghajtót mindenképpen két hétre ismételje. A vakarózást okozhatja allergia, amit jó lenne állatorvosnak megmutatni, nehogy rosszabbodjon. A bűzmirigygyulladás valóban ritka ebben a korban...
Igen. Ilyen esetben kiegészítő vizsgálatokra van szükség. Legfontosabb a vérvétel és annak tükrében Ultranang, esetleg röntgen vizsgálat. Drukkolok nek!
Kedves Gazdi! Ha a kutya rázza a fülét, esetleg ferdén tartja a fejét, akkor valószínűleg fülgyulladás lehet a háttérben. Ennek gyakori problémának egy másik jellemző tünete a belső részen kipirosodott fül, esetleg bűzös váladék. A fülgyulladásos esetek általában jól kezelhetőek, bár a a teljes gyógyulásig több hét is szükséges lehet. Idegen test is kerülhetett a hallójáratba, az is okozhat hasolnó tüneteket. Az állatorvos pontos diagnózsit tud felállítani, kitisztítja a fület és ha szükséges, gyógyszeres kezelést is előír.
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek nagy valószínűséggel egy allergiás megbetegedésre utalnak, mely az utóbbi időszakban egyre súlyosbodni látszik. A Sulphur CH15 a szervezet méregtelenítésére, és bizonyos típusú bőrtünetek esetén használatos. De hogy ez a szer megfelelő-e kedvence számára, azt csak egy igen részletes vizsgálat és állapotfelmérés után tudnám eldönteni, ugyanis egy allergiás megbetegedés kezelése szelíd módszerekkel, - mint amilyen a homeopátia -, nagyon összetett feladat, és mindenképpen egyedi kezelést igényel. Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessen a kutyus. Ehhez egy személyes találkozásra is szükség van, ahol a fizikális vizsgálat mellett lényeges, hogy megismerjem a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével fogom tudni számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Gyorsítja a tünetek enyhülését, ha gyógynövényekkel ill. gyógy-táplálékokkal is kiegészítjük a kezelést. A szer beadását sem javaslom étellel együtt, mivel a homeopátiás szerek adagolását teljesen el kell különíteni az étkezéstől, és jobb egy kis vízben fel is oldani a golyócskákat. Ha szeretne homeopátiás segítséget kedvencének, kérem, hívjon fel időpont-egyeztetés végett: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu