4086. A nyúl viselkedése: pihenés, támadás, védekezés
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
Normális viselkedésforma, mely a rangsorrend kialakítását segíti elő. Megfelelő nagyságú férőhely hiányában azonban, a rangsorban alacsonyabban helyet foglaló egyed nem képes elmenekülni, így a nyulak közötti agresszív interakció tartósan fennmaradhat.
Tudományos állományfelmérések nélkül is látható, hogy a hazai fecskeállomány drasztikus mértékben csökkent az elmúlt évtizedben. Bár számos hosszútávú vonuló faj egyedszáma csökken Magyarországon a fecskék állományvesztesége riasztó: 6,9 – 9,1 százalék évente.
Kutyája lőtt meg egy vadászt Franciaországban olyan súlyosan megsebesítve, hogy a férfi jobb kezét amputálni kellett.
Halszépségversenyt rendeztek Kínában, az esztétikai viadalon 14 ország több mint háromezer aranyhala mérettette meg magát.
Kedves Gazdi! Jó lenne megmutatni a kutyust az Egyetem valamelyik sebész specialistájának, mert ilyen tünetekkel elég nagy szenvedés a kutyus élete. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Mindenképp meg kell mutatni orvosának, mert lehet akár autoimmun szájgyulladás is, amit mielőbb el kell kezdeni kezelni, mielőtt nem lesz nagyobb a baj. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! A tünetek alapján nem lehet kizárni a rühösséget sem az allergia mellett. Sürgősen ki kellene deríteni, hogy mi az ok. Erre alkalmas egy bőrkaparék vizsgálat és a vérből elvégezhető allergiadiagnosztika. Ezzel megnyílna az út a veszélyes prednisolon kiváltására és egy mellékhatásmentes kezelés beállítására. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Sajnos az állatorvos soha nem ígérhet biztos gyógyulást, csak annyit, hogy a legjob tudása szerint látja el betegét. Komplikációk a legegyszerűbb beavatkozásnál is előfordulhatnak. A kiscicának akár fejlődési rendellenessége is lehet. Bízom benne, hogy sikerül meggyógyítani őt!
A dudort sokminden okozhatja, szövetszaporulat vagy folyadékgyülem is állhat a háttérben (lehet tályog, felgyülemlett vér, daganat és még sok egyéb is). Első körben ezt kellene tisztázni az állatorvossal, majd ez alapján további vizsgálatokat végezni vagy elkezdeni a megfelelő kezelést.