4086. A nyúl viselkedése: pihenés, támadás, védekezés
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
Normális viselkedésforma, mely a rangsorrend kialakítását segíti elő. Megfelelő nagyságú férőhely hiányában azonban, a rangsorban alacsonyabban helyet foglaló egyed nem képes elmenekülni, így a nyulak közötti agresszív interakció tartósan fennmaradhat.
Tudományos állományfelmérések nélkül is látható, hogy a hazai fecskeállomány drasztikus mértékben csökkent az elmúlt évtizedben. Bár számos hosszútávú vonuló faj egyedszáma csökken Magyarországon a fecskék állományvesztesége riasztó: 6,9 – 9,1 százalék évente.
Kutyája lőtt meg egy vadászt Franciaországban olyan súlyosan megsebesítve, hogy a férfi jobb kezét amputálni kellett.
Halszépségversenyt rendeztek Kínában, az esztétikai viadalon 14 ország több mint háromezer aranyhala mérettette meg magát.
Kedves Györgyi! Lehet nyuszit is kezelni homeopátiával. Az E. cuniculi fertőzés azonban mindenképpen egyedi kezelést igényel! Igen sok tényezőt kell ugyanis figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessen a kis páciens. Ismerni kell a nyuszi pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, ... stb. Ezen információk segítségével lehet azután számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Szívesen javasolnék Önnek egy-két olyan készítményt (ha ez így működne!), ami segíthetne kedvencén, - de, mint már fentebb leírtam -, ilyen esetekben természetes és hathatós gyógymód csak egyedi kezelés formájában képzelhető el. Az, hogy mennyire tud hatékony lenni egy ilyen terápia, attól függ, hogy mennyire előrehaladott stádiumban van a folyamat, és mennyi mozgósítható tartaléka van még a nyuszi szervezetének. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon! (Tel.: 06 20 928 4425) Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu
Feltétlen mutassa meg egy ortopédiában jártasabb kollégának! A táplálék változtatása nem fogja megszűntetni a tüneteket...
Kedves Anita! A Cerenia tablettát az utazás megkezdése előtt legalább egy órával kell beadni. A beadás előtt könnyű táplálék vagy néhány falat etetése ajánlott, azonban a tablettát nem szabad falatba rejteni, mert az csökkentheti a tabletta feloldódását. Az antiemetikus hatás legalább 12 óráig tart és a kezelés legfeljebb két egymást követő napon át folytatható. (Forrás: http://www.allatkorhaznyiregyhaza.hu)
Biztos eredményt ultrahang vizsgálat adhat
Valószínűleg valami vele született rendellenessége van szegénynek. Ha eszik, és láthatóan nincs fájdalma, akkor nincs mit tenni vele. Ha fogy, nem mozog, nem eszik, akkor jobb szegényt elaltatni. Érdemes lenne neki valami jó kis immunrendszer erősítőt adagolni. pl:DM Guard cseppek ( állatpatika).