4086. A nyúl viselkedése: pihenés, támadás, védekezés
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
Normális viselkedésforma, mely a rangsorrend kialakítását segíti elő. Megfelelő nagyságú férőhely hiányában azonban, a rangsorban alacsonyabban helyet foglaló egyed nem képes elmenekülni, így a nyulak közötti agresszív interakció tartósan fennmaradhat.
Tudományos állományfelmérések nélkül is látható, hogy a hazai fecskeállomány drasztikus mértékben csökkent az elmúlt évtizedben. Bár számos hosszútávú vonuló faj egyedszáma csökken Magyarországon a fecskék állományvesztesége riasztó: 6,9 – 9,1 százalék évente.
Kutyája lőtt meg egy vadászt Franciaországban olyan súlyosan megsebesítve, hogy a férfi jobb kezét amputálni kellett.
Halszépségversenyt rendeztek Kínában, az esztétikai viadalon 14 ország több mint háromezer aranyhala mérettette meg magát.
Sajnálom, de ezek alapján én biztosan nem tudok mondani véleményt. Még az is lehet, hogy semmi baja nincs a kutyájuknak. A leírt labor dolgok nekem zavarosak, sejtésem szerint ezek nem Magyarországon készült vizsgálatok (mások a rövidítések, ill. a mértékegységek). Csatolás viszont nem érkezett, így a többi értéket sem tudom megnézni ill. véleményezni.
Kedves Erika! Bőrgyógyászati szakrendelésre kellene elvinni. Valószínűleg allergiás a cica. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc Ki is allergiás kire? Mi a macskákra vagy fordítva? Allergiás és irritáns kontakt dermatitisz
Valamilyen bőrdaganat. Hogy mi, azt sok az eltávolíttatás után szövettani vizsgálattal lehet diagnosztizálni. Sok-sok olvasnivalő a bőrelváltozásokról itt: Kutya, macska bőrgyógyászat: szőrhullás, allergia és egyebek Bőrbetegségek tünetei és kezelése homeopátiás szerekkel Akrális bőrgyulladás (vadhús) kutyáknál Kutyák: gyakori bőrbetegségek és azok természetes gyógymódjai
Mindenképp azt javaslom, hogy keressen fel egy ortopédiával foglalkozó kollégát és vizsgálják meg a kutyust!
A dudorokról vizsgálat nélkül semmit sem lehet mondani! Ahhoz, hogy ezen segíteni lehessen és meg lehessen gyógyítani, mindenképpen alaposa állatorvosi vizsgálatra van szükség, ezt nem lehet megúszni. Az, hogy a kutya hamis, harapós, nem lehet ellenérv, ha előre szólnak az állatorvosnak, hogy a kutya ilyen, erre van illetve lehet megoldás. Sok mindent ki lehet találni arra, hogy kapjon például egy kábító injekciót, amitől fél órára vizsgálható lesz. Az ő érdeke is ez.