4086. A nyúl viselkedése: pihenés, támadás, védekezés
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
Normális viselkedésforma, mely a rangsorrend kialakítását segíti elő. Megfelelő nagyságú férőhely hiányában azonban, a rangsorban alacsonyabban helyet foglaló egyed nem képes elmenekülni, így a nyulak közötti agresszív interakció tartósan fennmaradhat.
Tudományos állományfelmérések nélkül is látható, hogy a hazai fecskeállomány drasztikus mértékben csökkent az elmúlt évtizedben. Bár számos hosszútávú vonuló faj egyedszáma csökken Magyarországon a fecskék állományvesztesége riasztó: 6,9 – 9,1 százalék évente.
Kutyája lőtt meg egy vadászt Franciaországban olyan súlyosan megsebesítve, hogy a férfi jobb kezét amputálni kellett.
Halszépségversenyt rendeztek Kínában, az esztétikai viadalon 14 ország több mint háromezer aranyhala mérettette meg magát.
Egy nagytestű szuka általában sok kölyköt ellik. Áltagosan hatot, nyolcat. De nincs előírt alomszám. Lehet egyetlen egy, de lehet akár tizenöt kiskutya is az alomban.
Legvalószínűbb, hogy télvégi vitaminhiány a világosodás oka. Szőr-, bőrtápláló vitamin hatására visszatér az eredeti sötét szín, de a sok tavaszi, nyári napsütés is nagy segítség lesz. (Ha nem javul a dolog, irány az állatorvos, nehogy gombásodás legyen a dolog mögött...)
Én biztos nem vinném be. Nem odavaló. Legyen egy naposcsibe a baromfiudvar dísze!
Lehet, hogy valamilyen hiánybetegség áll a háttérben. A görögteknős növényevő, táplálékának 1:3 arányban kell zöldségféléket és gyümölcsöket tartalmaznia, viszont bizonyos vitaminokat és aminosavakat csak állati eredetű táplálékból (csiga, rovarok, stb.) tud megszerezni. Fontos számára a természetes napfény is a D3-vitaminszükséglet miatt. Ha a fent felsoroltakat mind megkapja teknősöd, akkor más probléma okozhatja az elváltozást, ebben az esetben vidd el állatorvoshoz. Az állatorvos alapos vizsgálattal kideríti a probléma okát és ha lehetséges, orvosolja is. Gyakran előfordul, hogy jó tartás mellett, bármilyen betegség nélkül a teknős páncélja kifakul, elveszti fényét. Ha biztos benne, hogy megfelelőek a tartási és takarmányozási feltételek, érdemes kipróbálni a páncélápoló szereket (pl. Sera Repticlean).
Jól teszi, ha nem türelmetlenkedik! Jutalmazgassa, dicsérgesse a kutyust és előbb-utóbb mindent megtanul.