4086. A nyúl viselkedése: pihenés, támadás, védekezés
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
Normális viselkedésforma, mely a rangsorrend kialakítását segíti elő. Megfelelő nagyságú férőhely hiányában azonban, a rangsorban alacsonyabban helyet foglaló egyed nem képes elmenekülni, így a nyulak közötti agresszív interakció tartósan fennmaradhat.
Tudományos állományfelmérések nélkül is látható, hogy a hazai fecskeállomány drasztikus mértékben csökkent az elmúlt évtizedben. Bár számos hosszútávú vonuló faj egyedszáma csökken Magyarországon a fecskék állományvesztesége riasztó: 6,9 – 9,1 százalék évente.
Kutyája lőtt meg egy vadászt Franciaországban olyan súlyosan megsebesítve, hogy a férfi jobb kezét amputálni kellett.
Halszépségversenyt rendeztek Kínában, az esztétikai viadalon 14 ország több mint háromezer aranyhala mérettette meg magát.
Néha előfordul féltékenység ilyen dolgok miatt. De azért szépen megszokják helyüket a világban és beletörődnek a sorsukba. Szerintem azárt biztonságosabb lenne, ha az utcára és szomszédokhoz nem engednék ki, mert balesetet szenvedhet, összeverekedhet és sajnos bánthatja is valaki. Ráadásul a gyepmester is befoghatja, mert azt hiheti, hogy kóbor kutyáról van szó.
Az Ovarid tablettát állatorvos írja receptre és az adagot is ő állítja be. A gyártó javaslata szerint 5 mg-s kiszerelésből egy átlag súlyú macskának (3,5-4 kg) heti 1x1 tablettát kell beadni.
Valószínűleg gombás bőrfertőzésről van szó. Tanácsos minél előbb állatorvoshoz vinni, hogy elkezdhessék a kezelést, ami biztos eltart 2-3 hétig (tabletta vagy fürösztés, esetleg gombaellenes vakcina). A másik cica tüzelésével nem függhet össze, viszon elkaphatja a betegséget.
Szerintem sehogyan sem kell füröszteni! Miért kellene? Talán csak akkor, ha valami mocsokba fetrengett a kertben. Akkor azt le lehet mosni, de egyébként semmi szükség rá. "Fertőtleníteni" meg végképp nem kell és nem is lehet. Be kell tartani az általános higiéniai szabályokat, alapvetően féreghajtani és oltatni kell.
Én 8-10 hetes korban oltanám. De ez változhat állatorvosonként.