4086. A nyúl viselkedése: pihenés, támadás, védekezés
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
Normális viselkedésforma, mely a rangsorrend kialakítását segíti elő. Megfelelő nagyságú férőhely hiányában azonban, a rangsorban alacsonyabban helyet foglaló egyed nem képes elmenekülni, így a nyulak közötti agresszív interakció tartósan fennmaradhat.
Tudományos állományfelmérések nélkül is látható, hogy a hazai fecskeállomány drasztikus mértékben csökkent az elmúlt évtizedben. Bár számos hosszútávú vonuló faj egyedszáma csökken Magyarországon a fecskék állományvesztesége riasztó: 6,9 – 9,1 százalék évente.
Kutyája lőtt meg egy vadászt Franciaországban olyan súlyosan megsebesítve, hogy a férfi jobb kezét amputálni kellett.
Halszépségversenyt rendeztek Kínában, az esztétikai viadalon 14 ország több mint háromezer aranyhala mérettette meg magát.
Hát... 4 hetesen ultrahanggal biztosan megállapítható a vemhesség. A kiskutyák száma körülbelül megállapítható. A kutyák hasa csak a kb. 63 napos vemhesség utolsó harmadában szokott nőni. Az emlők duzzadásának oka pedig lehet akár álvemhesség is. Ilyenkor sokkal feltűnőbb viselkedésváltozások történnek: pl. nyugtalan, hisztis, játékokat gyűjt be...
Komoly orvosi feladat, mikor mérlegeljük a kockázatokat, előnyöket stb. egy műtéttel kapcsolatban. A mérlegelés sok összetevőn alapul: pl. kor, elhízás, laborvizsgálatok, betegségek, maga a megoldandó probléma milyensége, súlyossága. Ez csak személyesen lehet elvégezni, az állatot egészben és élőben kell látni. Így felelőtlenség lenne bármit is írnom.
Mindenképp vissza kell vinni az állatorvoshoz. Az nem normális, hogy egy kutya minden reggel hány!
Mindenképp meg kell kérdezni, hogy az utastérben szállítható-e a cica. Én csak így vinném a macskámat. Ehhez szükség lesz egy macskaszállítóra! Ha lehet, abból néha ki kell venni ölbe, de lehet, hogy ezt nem engednék. Víz mindenképp legyen neki, időnként megkínálva. Eledel nem szükséges. Ha hisztis, ijedős, félős típus, akkor be kell szerezni macskáknak való nyugtató készítményeket (állatpatika!).
Mindenképpen meg kellene őt vizsgáltatni állatorvossal, mert sok orvosi oka lehet a leírt viselkedésnek!