4086. A nyúl viselkedése: pihenés, támadás, védekezés
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
Normális viselkedésforma, mely a rangsorrend kialakítását segíti elő. Megfelelő nagyságú férőhely hiányában azonban, a rangsorban alacsonyabban helyet foglaló egyed nem képes elmenekülni, így a nyulak közötti agresszív interakció tartósan fennmaradhat.
Tudományos állományfelmérések nélkül is látható, hogy a hazai fecskeállomány drasztikus mértékben csökkent az elmúlt évtizedben. Bár számos hosszútávú vonuló faj egyedszáma csökken Magyarországon a fecskék állományvesztesége riasztó: 6,9 – 9,1 százalék évente.
Kutyája lőtt meg egy vadászt Franciaországban olyan súlyosan megsebesítve, hogy a férfi jobb kezét amputálni kellett.
Halszépségversenyt rendeztek Kínában, az esztétikai viadalon 14 ország több mint háromezer aranyhala mérettette meg magát.
Mindenekelőtt vigye el a cicát állatfogászhoz!
Állatpatikákban kaphatók féreghajtó készítmények, melyek papagájok számára is használhatók. Van csepp formájú készítmény is, melyet a bőrre cseppentve a külső és belső parazitákat is elpusztítja.
Igen, már van rá lehetőség, hogy kutyájába azonosítot ültessenek, jogszabály még nincs rá, mert a körülmények sem adottak. A kutyák azonosításához külön leolvasó készülékre van szükség, és egy adatbázisra, ahol nyilvántartják őket.
Ha a szomszéd megbízható és vállalja az állatok etetését, a kutyák napi háromszori sétáltatását, minimálisan ért az állatokhoz, kitakarítja a macskaalmot, akkor igen. Legfőképpen azért, mert mint írta, nincs más megoldás. Bár az országban működik jó néhány kutya- és macskapanzió, ezeknek utána kellene még érdeklődni!
A guppik természetesen nem bántják az aranyhalakat, de fordítva sajnos ez könnyen bekövetkezhet: a szivárványos guppik kis termetű, békés, növényevő halak, míg az aranyhalak nagyobbra nőnek, bár nem kedvelik az állati eredetű táplálékokat, de be-be kaphatnak egy kisebb termetű halat! Az aranyhalakat és a guppikat külön-külön csoportba kell sorolnunk! A guppik trópusi halak, és ennek megfelelően kell fűteni a medencéjüket, míg az aranyhalak nem kedvelik a melegebb vizet, ugyanis ilyenkor anyagcseréjük felgyorsul, és ez könnyen a gyors pusztulásukhoz vezethet! Az almacsigák nagyon szívós, békés állatok, természetesen kibírják ezt a megpróbáltatást is, a levegőztetés számukra teljesen felesleges!