4086. A nyúl viselkedése: pihenés, támadás, védekezés
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
Normális viselkedésforma, mely a rangsorrend kialakítását segíti elő. Megfelelő nagyságú férőhely hiányában azonban, a rangsorban alacsonyabban helyet foglaló egyed nem képes elmenekülni, így a nyulak közötti agresszív interakció tartósan fennmaradhat.
Tudományos állományfelmérések nélkül is látható, hogy a hazai fecskeállomány drasztikus mértékben csökkent az elmúlt évtizedben. Bár számos hosszútávú vonuló faj egyedszáma csökken Magyarországon a fecskék állományvesztesége riasztó: 6,9 – 9,1 százalék évente.
Kutyája lőtt meg egy vadászt Franciaországban olyan súlyosan megsebesítve, hogy a férfi jobb kezét amputálni kellett.
Halszépségversenyt rendeztek Kínában, az esztétikai viadalon 14 ország több mint háromezer aranyhala mérettette meg magát.
Ha penész, vagy baktériumos rothadás állna a háttérben, annak már hosszú ideje lett volna előjele. Vagyis a baleset a legvalószínűbb, de javaslom szakember felkeresését. Ha a szarusrész töve épp maradt, úgy kinőhet a csőr, de folyamatos korrekciót fog igényelni az esetleges teljes gyógyulásig.
A kutyákat (egy-két kuriózum számba menő kivételtől eltekintve) sajnos szinte lehetetlen alomra szoktatni. Ennek legfőbb oka a génjeikben keresendő, az ő "programjuk" másképpen van kitalálva. Így aztán legtöbbször teljesen hiába való a gazdik ezirányú próbálkozása. A szobatiszta kutya nagyon sokáig igyekszik visszatartania a dolgát, de ha már végképp nem bírja tovább, oda piszkít, ahol éppen van. Ez teljesen érthető viselkedésforma, ha már egyszer arra szoktatták, hogy a lakásban nem szabad a dolgát elvégeznie.
Amit Ön leír, az valószínűleg maga a tejmirigy. De a biztonság kedvéért mutassa meg állatorvosnak. Zsömböly Miklós
A karmosbékák eredetileg, "dagi" állatok, ami azt jelenti, hogy a testük és a végtagjuk is eléggé felpüffedt! Ha mégsem ez a magyarázat, -tehát ha kórosan nagy az elváltozás- akkor ennek sajnos számtalan oka lehet! Lehet, hogy valami fertőzés, táplálék által okozott nem megfelelő anyagcsere-zavar, nem megfelelő tartási körülmények stb. Mindenképpen vigye el állatorvoshoz, ha nem javul az állat. Csak specialista orvost javaslok, amit itt talál is az oldalon!