4086. A nyúl viselkedése: pihenés, támadás, védekezés
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
Normális viselkedésforma, mely a rangsorrend kialakítását segíti elő. Megfelelő nagyságú férőhely hiányában azonban, a rangsorban alacsonyabban helyet foglaló egyed nem képes elmenekülni, így a nyulak közötti agresszív interakció tartósan fennmaradhat.
Tudományos állományfelmérések nélkül is látható, hogy a hazai fecskeállomány drasztikus mértékben csökkent az elmúlt évtizedben. Bár számos hosszútávú vonuló faj egyedszáma csökken Magyarországon a fecskék állományvesztesége riasztó: 6,9 – 9,1 százalék évente.
Kutyája lőtt meg egy vadászt Franciaországban olyan súlyosan megsebesítve, hogy a férfi jobb kezét amputálni kellett.
Halszépségversenyt rendeztek Kínában, az esztétikai viadalon 14 ország több mint háromezer aranyhala mérettette meg magát.
A gubbasztás önmagában nem feltétlenül jelent betegséget, ugyanakkor szinte minden betegség kísérő tünete a gubbasztás. Előfordulhat hogy ideg a höri környezete és összehúzva magát próbálja hőjét konzerválni.Ha az állat sokszor és sokat gubbaszt, étvágya, mozgékonysága csökken, vigye el állatorvoshoz.
A kép alapján olyan 6 hetesre saccolom a kicsit ( persze kép alapján nehéz ), ilyenkor már mindent meg tudnak enni. Tejet nem szabad nekik adni mert laktóz érzékenyek és egy nem túl nagy mennyiség is okozhat bajt és elpusztulhat a süni. Lisztkukaccal lehet próbálkozni azt általában már szem nyitás után elkezdik eszegetni a kölykök. Ebben a korban még sokat alszanak éjjel-nappal. Fogságban biztosítani kell a megfelelő környezetet neki a téli álomhoz, de előfordulhat, hogy nem alszik fogságban. Ha nem alszik a következő évben nem lesz képes szaporodni. Én azt javaslom keres fel állatkertet vagy vadasparkot ahol tudják mit kell és célszerű tenni. A vad sünik védettek. Az otthon tartása tilos.
A helyzet súlyosnak tűnik. Áldozzon a macskájára, mert el is pusztulhat, ha nem kap megfelelő kezelést. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Látatlanban nem tudom sajnos megmondani, de számtalan oka lehet, hogy nem eszik: esetleg belső parazita, bélgyulladás, baktérium, senyvesség stb... Mindenféle képpen vigye el orvoshoz és javaslom, hogy vigyen székletmintát is, hátha az orvos valamit meg tud belőle állapítani. Nézze meg, hogy nem mászkálnak-e valaiféle külső élősködők rajta. Azt javaslom, hogy vegyen viszmoly hernyóját, ennek szinte nem tudnak ellenállni, de nem szabad rendszeresen etetni vele, mert magas a magnézium tartalma és elhízhat, de legyengül állatoknak soktak adni, kondició növelés miatt. A javasolt mitamin: Korvimin, vagy Baefar, illetve Sátorhelyi Tamás doktor úr vitamin-készítménye is kiváló, amit a dohány utcai kereskedésben, a Kis-tekiben meg tud vásárolni, ez olcsóbb is, mint az előbb említettek. Kalcium injekciót nem javaslom, mert ha sokat ad és rendszeresen, akkor köszvény is kialakulhat. Az a lényeg, hogy minden etetéskor porozza be a takarmány állatokat egy dobozban és úgy adja oda az állatnak!
Nem tudok semmi okosat mondani azon kívül, hogy minél előbb állatorvost kell keresni és meg kel neki mutatni a kutyát. Ha ott a lakóhelyükön nincs elérhető orvos,menni kell vele másik városba.