4086. A nyúl viselkedése: pihenés, támadás, védekezés
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
Normális viselkedésforma, mely a rangsorrend kialakítását segíti elő. Megfelelő nagyságú férőhely hiányában azonban, a rangsorban alacsonyabban helyet foglaló egyed nem képes elmenekülni, így a nyulak közötti agresszív interakció tartósan fennmaradhat.
Tudományos állományfelmérések nélkül is látható, hogy a hazai fecskeállomány drasztikus mértékben csökkent az elmúlt évtizedben. Bár számos hosszútávú vonuló faj egyedszáma csökken Magyarországon a fecskék állományvesztesége riasztó: 6,9 – 9,1 százalék évente.
Kutyája lőtt meg egy vadászt Franciaországban olyan súlyosan megsebesítve, hogy a férfi jobb kezét amputálni kellett.
Halszépségversenyt rendeztek Kínában, az esztétikai viadalon 14 ország több mint háromezer aranyhala mérettette meg magát.
Kisgyerek mellé a törpenyúl jobban javasolt, mert a cica esetleg karmolhat, haraphat, sérülést okozhat a gyermeken. Ezzel szemben a nyuszi békés állat, de oltásokra neki is szüksége van, pl. szúnyog ellenire félévente (kb. 3-4000 Ft). Ha más nyúllal is találkozik, akkor vérzéses nyúlbetegség ellen is be kell oltani. Tartásának legsarkalatosabb pontja az etetés, amit, ha telefonon felhívja Rendelőnket, szívesen elmondunk.
A hullámos papagáj természetesen ehet szotyit, egyéb tápláléka: vörösköles és zab keverékéből álló mageleség, amely mellett szívesen fogyasztja a fürtöskölest, hántoltzabot, fénymagot is. Feltétlenül adnunk kell számára némi zöldeleséget: salátát, tyúkhúrt, kelkáposzta levelét, gyermekláncfüvet, reszelt nyers sárgarépát, sóskát, spenótot, sárgarépa zöld levelét stb. Naponta a friss ivóvíz is elengedhetetlen. Ez a faj ritkán szokott az úgynevezett madárfürdőben lubickolni! Egyes források szerint az esőtől nedves faleveleken elégítik ki a vad példányok ezt az igényüket. Ennek ellenére azért akad olyan példány, amely szívesen megmártózik az itatóedénykében is.
A vakcinákról: Az általánosan használt vakcinák hatékony és biztos védelmet nyújtanak a következő betegségekkel szemben: * leukózis, * fertőző hashártyagyulladás (FIP-vírus), * fertőző bélgyulladás (panleukopenia), * fertőző rhinotracheitis (herpes vírus), * calicivírus okozta nátha, * veszettség. Részleteket a kapcsolódó cikkekben találsz. Az ár állatorvosi rendelőnként változik, érdemes érdeklődni a közeli állatorvosoknál.
A leírtak alapján én a herpeszvírusos fertőzésre gondolnék, ez az egyik leggyakoribb korai kölyökhalált okozó kutyabetegség. Ma már védőoltással lehet ellene védekezni. Javaslom, beszélje meg ezt a kérdést az állatorvososával, aki bizonyára segítségére lesz a megoldás megtalálásában. A betegségről itt olvashat többet: http://www.haziallat.hu/kutya/betegseg_gyogyitas/kutyaherpesz-a-fertozes-tunetei-es-a-vedekezes/2203/
Amennyiben vedlés után világosodott ki a bundája, az normálisnak mondható jelenség.