4086. A nyúl viselkedése: pihenés, támadás, védekezés
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
Normális viselkedésforma, mely a rangsorrend kialakítását segíti elő. Megfelelő nagyságú férőhely hiányában azonban, a rangsorban alacsonyabban helyet foglaló egyed nem képes elmenekülni, így a nyulak közötti agresszív interakció tartósan fennmaradhat.
Tudományos állományfelmérések nélkül is látható, hogy a hazai fecskeállomány drasztikus mértékben csökkent az elmúlt évtizedben. Bár számos hosszútávú vonuló faj egyedszáma csökken Magyarországon a fecskék állományvesztesége riasztó: 6,9 – 9,1 százalék évente.
Kutyája lőtt meg egy vadászt Franciaországban olyan súlyosan megsebesítve, hogy a férfi jobb kezét amputálni kellett.
Halszépségversenyt rendeztek Kínában, az esztétikai viadalon 14 ország több mint háromezer aranyhala mérettette meg magát.
Az okozó valószínűsíthetően fertőzés. Akár chlamydia is lehet, de mielőtt megrémülne emiatt, tájékoztatom,hogy jól kezelhető antibiotikumokkal (mindkét madár), például Tetran alapú gyógyszerekkel, vagy Doxycycline-nel. A kezelés 10-14 napig tartson, majd egy hétig kapjanak a hullámosok probiotikumot a bélflóra helyreállítására(mi Laktiferm-et használunk). Mindehhez persze állatorvost kell felkeresnie. Lehetséges, hogy az immunrendszer legyőzi a fertőzés tüneteit, de a legkisebb stressztől kiújulhat. Az esetleges chlamydia gyanújakor nem érdemes sokat késlekedni az orvosi közbeavatkozással, mivel meglehetősen fertőző. A kamillás inhalálás nem papagájnak való kezelés. Esetleg ideiglenesen kitisztíthatja a légutakat, de a forró gőz maradandó károsodásokat is okozhat.
Ha az a felület sima, akkor lehet tényleg sebek helyei. Kisebb sebeké amit lehet hogy észre se vettél. Olyan dologba ütötte az orrát amibe nem kellett volna. Ha gomba lenne, akkor úgy nézne ki mint ha hámlana. Érdes lenne a felülete. Mint mindig erre is azt mondom, hogy az ilyen bőrproblémákat mindig látni kell, ahhoz, hogy pontosan lehessen válaszolni a kérdésre.
Nagyon édes kutyus. Bár a farkas karmát épp nem látom, de ha hosszú, nyugodtan vágass belőle. Mivel világosak a karmai, nem lesz nehéz visszavágni, mert lehet majd látni benne az élő részt. (Egy kis trükk: ha erős ledes lámpával-akár biciklilámpával- átvilágítod oldalról a karmát, akkor nagyon szépen látszódik majd a vérerekkel, idegekkel teli rész!) Ha nincs megfelelő eszközöd a vágáshoz, akkor otthon nem ajánlom, hogy nekiess mert ha betörik, beleszakad, vagy belevágsz az élőrészbe, akkor az kb. annyira fáj neki, mint ha neked valaki belevágna a körmöd élőrészébe. Egy állatorvos vagy kutyakozmetikus szépen le tudja vágni a kutyus karmait és ha baj van, akkor tudja kezelni is.
Elég sok minden. Neurológiai problémától kezdve az epilepszián át az öregségig minden. Minél hamarabb vigyék el állatorvoshoz!