4086. A nyúl viselkedése: pihenés, támadás, védekezés
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
Normális viselkedésforma, mely a rangsorrend kialakítását segíti elő. Megfelelő nagyságú férőhely hiányában azonban, a rangsorban alacsonyabban helyet foglaló egyed nem képes elmenekülni, így a nyulak közötti agresszív interakció tartósan fennmaradhat.
Tudományos állományfelmérések nélkül is látható, hogy a hazai fecskeállomány drasztikus mértékben csökkent az elmúlt évtizedben. Bár számos hosszútávú vonuló faj egyedszáma csökken Magyarországon a fecskék állományvesztesége riasztó: 6,9 – 9,1 százalék évente.
Kutyája lőtt meg egy vadászt Franciaországban olyan súlyosan megsebesítve, hogy a férfi jobb kezét amputálni kellett.
Halszépségversenyt rendeztek Kínában, az esztétikai viadalon 14 ország több mint háromezer aranyhala mérettette meg magát.
Attól tartok, hogy nem! Túl szűkös lenne egy teknősnek egy vödörben! Inkább egy 50x40 alapterületű terráriumot használjanak erre a célra!
A legvalószínűbb, hogy valamiféle fájdalom jelentkezik azon a területen, ezért ül le rögtön. Ilyen fájdalmat okozhat az ágyéktájéki gerincszakaszon jelentkező probléma, esetleg csípőízületi elváltozás. Ennek eldöntéséhez azonban mindenképpen el kellene vinni állatorvoshoz, aki megvizsgálja, esetleg röntgenfelvételt csinál.
A cataracta szürkehályogot jelent, ami tulajdonképpen a szemlencse "homályosságában", fehérségében mutatkozik. Ez rontja a látást, esetleg vakságot is okoz, de ettől az állat még szépen élhet, főleg szaglására hagyatkozva. Előrehaladott cukorbeteg állatokban és emberekben is jelentkezhet. A cukorbetegség tényét és fokát, valamint prognózisát viszont csak vérvételekkel lehet eldönteni (ami degunál nagyon nehéz), enélkül csak valószínűsíthető. Ténylegesen cukorbeteg kisállatok (rágcsálók) kezelése nagyon nehéz, mondhatnám lehetetlen.
Minden kutyának megvan a körülbelüli időpontja, amikor a dolgát végzi. Ez általában a kora reggeli vagy az etetéshez fűződő, de inkább az utáni időpont. Ki kell figyelni ezeket alkalmakat, és a kert azon részén tartani a kutyát, ahol azt Ön előzőleg kijelölte. Ezt a helyet el lehet keríteni egy ideiglenes kis kerítéssel is. Továbbá az ürülékből mindig a kijelölt helyen kell hagyni vagy odavinni egy-egy darabot, így az ingert okozó illatok ott erősebbek lesznek. Ha a dolgát ott végzi, végezte, ahol szerettük volna, dicsérjük meg.
Először is egy nagy gratuláció jár a kedvencének és Önnek. 17 év egy kecske életében nagy kornak számít. A kecskék átlagéletkora 15 év. Amelyik állat jól van ellátva és gondozva, csak az élheti meg ezt a szép kort. További sok sikert!