4106. Gyakrabban influenzások az állatok, mint eddig hitték
Nemcsak az embert, de háziállatait is megfertőzheti az influenzavírus: gyakoribb a kutyák és macskák influenzája, mint eddig hitték - állapították meg tanulmányukban amerikai kutatók.
Nemcsak az embert, de háziállatait is megfertőzheti az influenzavírus: gyakoribb a kutyák és macskák influenzája, mint eddig hitték - állapították meg tanulmányukban amerikai kutatók.
Két jaguárkölyök (Panthera onca) született a Szegedi Vadasparkban, a hathetes hím és nőstény csütörtökön kapta meg azonosító chipjét.
Autókat próbált összeterelni ösztönei által vezérelve egy juhászkutya Svájcban, ami sikerült is neki: 3 kilométer hosszan torlódtak fel a kocsik az autóúton.
Idén még egyszer, újra kinyit a TerraPlaza egy napra, hogy az egzotikus állatok szerelmesei, újra megcsodálhassák a természet kincseit.
A hetedik TerraPlaza is úgy kezdődött, mint a többi. Korai kelés, hogy még a tömeg előtt végig pillanthasson az ember a szépen megpakolt asztalokon.
Úgy tűnik, hogy a teknősnek elhalásos szájgyulladás nevű betegsége van a leírtak és a képek alapján. Ezt a betegséget baktériumos fertőzés (Proteus, Pseudomonas, Aeromonas fajok) okozza. A kezelést a megfelelő sebészi ellátás után a terület fertőtlenítős ecsetelése (jódtartalmú szerek) és edzése (pl. Vagothyl oldat), valamint megfelelő antibiotikum terápia jelenti. Kérem keresse fel állatorvosát a korrekt diagnózis megállapítása és a megfelelő kezelés megbeszélése végett.
Ez ügyben nehéz mit mondanom. Sok minden okozhat ilyen görcsrohamokat, pl. ételmérgezés, fertőző betegség, gyógyszermérgezés... De azt, hogy valószínűleg mi történhetett, talán csak a kezelőorvosa tudná megmondani, vagy ő sem, hiszen sokszor nem lehet konkrétan megtalálni a kiváltó okot. Ez sajnos így van az állatgyógyászatban és sokszor az embergyógyászatban is.
A szemészet egy komoly tudomány. "Piros szemet" nagyon sok szembetegség okozhat (kötőhártya-gyulladástól a nem megfelelő helyen növő szempillákig, stb.) és azt a konkrét oknak megfelelően kell kezelni! Így látatlanban, alapos szemvizsgálat nélkül viszont lehetetlen megmondani, mi lehet a baj. És igen, akár egy szimpla kötőhártya-gyulladás is eltarthat hónapokig kezelés nélkül.
A corona elleni oltás megszűnt. Sokan nem is oltottak ellene, mert inkább kennelekben okoz tömeges és súlyosabb megbetegedést, hobbi kutyáknál gyors lefolyású, szinte magától gyógyuló betegség formájában jelentkezik. Ráadásul elég rossz immunogén, tehát nem sokáig adott védelmet a vakcina. Ne aggódjon! Sokkal fontosabb a Lyme-kór elleni oltás.
Az elpusztult halakat mutasd meg állatorvosnak, az állatorvos kórtani vizsgálattal megállapítja a betegség okát és megfelelő kezelést ír elő a még élő halak számára.