4121. Genetikailag rendkívül sérülékeny a világ legritkább kutyaféléje
Veszélyben a világ legritkább kutyaféléjének, az etióp farkasnak a genetikai állománya - állapították meg szakemberek egy 12 éves kutatást követően.
Veszélyben a világ legritkább kutyaféléjének, az etióp farkasnak a genetikai állománya - állapították meg szakemberek egy 12 éves kutatást követően.
A kutyák gazdáik ásítását együttérzésből utánozzák - fedezték fel svéd kutatók.
A világ legkisebb kutyafajtája mexikói származású. Bár az egyedek között a méretbeli különbségek igen nagyok lehetnek, általában 1-2,5 kg-os, de a legnagyobb sem éri el a 4 kg-ot.
Cikksorozatunk e részében a kutyák és macskák általános ellenálló képességének erősítéséről írunk! Tippek házi kedvenceink immunerősítésére!
Újabb Kutyamodell-versenyre invitálja Kis Hegedűs Réka mindazokat, akik ország-világ előtt szeretnének büszkélkedni házi kedvenceikkel.
A biztonság kedvéért feltétlen nézesse meg állatorvos kollegával, lehetőleg olyannal, aki tud ultahangos vizsgálatot végezni.
A kutyák között nincs kialakítva a falkasorrend, nincs feléjük jelezve az ember/kutya közös falkán belüli hierarchikus rend. Ezen kell változtatni, a dominanciát, rangsort szabályozó 'élelem - játék - konfort' birtoklásának területén.
Kedves Gazdi, nagyon rosszul tette, hogy felvágottat adott a kutyusnak, mivel ez allergiát válthat ki az állatból és ez szőrhulláshoz vezethet, mivel a máj nehezen dolgozza fel. Ne kényeztesse azzal, hogy a kezéből ad neki ételt! Higgye el, ha éhes (nem eszik pl. 2-3 napig), akkor magától fogja kiüríteni a kutyatápos tálat :) Próbálja ki. Estleg olvasson hozzá egy kicsit: Népszigeti kutyaiskola - gyakori kérdések. A csipásodással kapcsolatban pedig: a kamilla csak tisztításra jó.A kötőhártya-gyulladás gyógykezelésére antibiotikumos szemcsepp vagy kenőcs alkalmas. Ezt állatorvos tudja felírni receptre a cica vizsgálata után.
T. Gazdi! Amíg nem utazik el, addig ne adjon neki lédús gyümölcsöt, csak magvakat és ekkor figyelje meg a vízfogyasztást. Ha ekkor nem iszik és mutat tüneteket, akkor el kell vinni rendelőbe és a fogazatát megnézetni. Üdvözlettel: DR. Stark Róbert
Neurológiai vizsgálat kellene, hogy eldöntsük milyen eredetű ez a panasz. Röntgen vagy esetleg gerincfestés is szükséges lehet. Javaslom, keressen fel specialistát.