4151. Rénszarvasokat kapott Mikulásra a Miskolci Állatkert
A Mikulás rénszarvasai érkeztek a Miskolci Állatkertbe, az egy hím és a két nőstény a csehországi Brno, illetve Olomouc állatkertjeiből költözött a bükki vadasparkba.
A Mikulás rénszarvasai érkeztek a Miskolci Állatkertbe, az egy hím és a két nőstény a csehországi Brno, illetve Olomouc állatkertjeiből költözött a bükki vadasparkba.
A Mikulás szánhúzója, a rénszarvas (Rangifer tarandus) a párosujjú patások rendjébe, ezen belül is a valódi szarvasok családjába tartozik. Őshazája Skandinávia, Észak- Amerika, Grönland és Oroszország.
Minden nap ellenőrizzük, hogy papagájunk rendesen eszik és iszik-e, megváltozott-e a viselkedése, esetleg többet alszik-e a szokásosnál.
A beagle közkedvelt kutyafajta, sokan tenyésztik a világon, azonban nem biztos, hogy lakóhelyünk közelében is találunk megfelelő tenyészetet, ahol leendő kedvencünket kiválaszthatjuk.
A kutya és a macska jól elvan együtt, amíg a macska fel nem kelti a kutya vadászösztönét. Ez kiváltképp akkor probléma, ha a macska még gyorsabb is nála.
A leírtak, a szem környék vörösödésével, viszketéssel együtt, akár chlamydia fertőzés tünetei is lehetnek, érdemes lenne állatorvost felkeresni. Ha csak a szem felett jelent volna meg egy gyulladt tályog, arra elég lett volna lokálisan gyulladáscsökkentő kenőcsöt alkalmazni.
Kedves Gazdi! A csincsillának azonnali állatorvosi segítségre van szüksége, vigye őt állatorvoshoz. őket ajánluk: Dr . Papp Antal ( Tóni) Budapest XI. Mesterhazi u. 4. 1116 T: (06-1) 203-21-54 H, SZ, P: 10:00-13:00, 16:00-20:00 K, CS: 16:00-20:00 V: 17:00-20:00 10% KEDVEZMÉNY MINDENKINEK, AKI A CSINCSILLA.HU-RÓL MEGY HOZZÁJUK!!! Tóni műtötte az egyik csincsillámat -altatással- a csini extra hamar felépült! Korrekt árak! Profi és lelkiismeretes doki:) Mindenkinek csak ajánlani tudom:)) Lelkes csincsillatartó! Dr. Bauer Zsolt 2131 Göd, Alagút u. 24-26. T:(06-20) 9364-514 n.a. Az egyik babycsinimet egy szál ollóval "műtötte meg" - a teraszon állva. (A minicsini szemét megharapta a tesója, az pedig nagyon csúnyán begyulladt és bizony műteni kellett) Nem semmi:) Lelkes csincsillatartó! Dr. Beregi Attila Állatorvos- tudományi Egyetem (ÁOTE) 1078 Bp. István u. 2 T: (06-1) 478-41-00 éjjel-nappal Ha nagy a baj és minden állatorvos alszik, itt mindig van ügyelet! (Nem olcsó, mondhatni mocskosul drága, de cserébe állandó ügyeletet tartanak) Állítólag óvakodni kell az ügyelettől! (Csak akkor vigyetek oda csint, ha nincs más lehetőség.) Dr. Szabó Zoltán Állatorvos- tudományi Egyetem (ÁOTE) A épület 1078 Bp. István u. 2 T: 06-70-285-76-83 n.a.l Szilvi küldte be az ajánlást, akinek a doki ivartalanította a csinijét - a csini most lábadozik, de úgy tűnik, szerencsére remekül érzi magát:) "Kedves, de nem jó pofizós, magabiztos, laza ember, nagyon ért a csinekhez, nekem nagyon hasonlít Varga József dokihoz. Ha van kérdés válaszol türelmesen, nem zavar el, de ha nincs kérdésed, akkor nemcsacsog veled! Telefonon értesítenek, ha kész a műtét."
Sajnos a tünet éppúgy lehet bakteriális fertőzés, szívelégtelenség, mint élősködő okozta probléma jele. Baktériumfertőzésre a széklet állagának, színének megváltozása, torokatkára étvágytalanság és a jellegzetes kattogó hang utalhat. Szívelégtelenség fronthatásra is jelentkezhet, kezelésre jó lehet a szelén-"E" vitamin kúra. Pontosabb diagnózist székletvizsgálat, röntgen adhat. Egy "E" vitamin- szelén kúra általános immunerősítő hatású, esetleg segíthet egy széles spektrumú antibiotikum kezelés, pl. enrofloxacin hatóanyaggal.
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom biztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok Előfordulhat, hoy a csípőjével van gond egyébként, gyakori gond a mopszoknál >>
Ha a tünetek nem szűnnek, és újra-újra megbetegszik a kutyus, mindenképpen vigye be egy nagyobb állatorvosi rendelőbe. Szükség lenne egy vérlabor vizsgálatra, Lyme-tesztre, ha ezek rendben vannak, akkor pedig egy csípő és ágyék-keresztcsonti gerinc röntgenfelvételre, hogy pontosabb diagnózishoz jussunk...