4156. Így etesd és ápold kutyádat télen, hogy ne fázzon meg!
Az őszi-téli időszak, az esős-havas napok beköszöntével kutyánk életében is felbukkanhatnak a szezonális jellegű megbetegedések, de kellő odafigyeléssel elkerülhetők.
Az őszi-téli időszak, az esős-havas napok beköszöntével kutyánk életében is felbukkanhatnak a szezonális jellegű megbetegedések, de kellő odafigyeléssel elkerülhetők.
Karácsony közeledtével sokakban felmerül a gondolat, hogy gyermeküknek, családtagjuknak, barátjuknak kutyát, macskát, esetleg más kisállatot ajándékozzanak. Nem jó ötlet!
Karácsonykor sok gazdi késztetést érez, hogy valamilyen díszt kutyája vagy macskája, netán nyuszija vagy hörcsöge fejére biggyesszen. Nincs is ezzel semmi baj, amíg az állat is élvezi. Összegyűjtöttünk pár cuki fotót, nézzétek!
A fogyatékossággal élők érdekképviselete és társadalmi beilleszkedésének elősegítése a célja a NEO Magyar Segítőkutya Egyesületnek (NEO MSKE), amelynek munkatársai speciálisan képzett kutyák segítségével végzik tevékenységüket.
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében szilveszterkor eltűnt és talált kutyák képekkel és adatokkal.
Ha az állatorvos kollégám látva és megvizsgálva a cicát nem talált semmi különösebbet, illetve nem tudott pontos diagnózist felállítani, akkor én innen a távolból, látatlanban, csupán a leírásra hagyatkozva mit tudok mondani? Semmit. Javasolni egyetlen dolgot lehet: ha nem szűnnek a tünetek, vagy más is mutatkozik még, ismét meg kell vizsgáltatni, akár a korábbi állatorvossal, akár mással, aki esetleg jobban felkészült macskabajok terén.
Látni kellene milyen jellegű a "repedés", mielőtt javaslatot tehetnék. Lehetséges, hogy idővel a folyamatosan kopó csőrről lenő, de lehet, hogy szükséges lenne szögecselés, vagy protézis beépítése a gyógyuláshoz.
Kedves Gazdi! Ha egészséges kiskutyát szeretne, akkor csak a prémium tápot tudom javasolni. Arra ügyeljen, hogy amikor elhozza a tenyésztőtől, beszélje meg, hogy milyen táppal etették a kiskutyát, Ugyanis Gyakori hiba, hogy a tenyésztőtől elhozott kiskutya hasmenéses, mert nem beszélték meg a tenyésztővel a kiskutya korábbi táplálását. A hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat.
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
A lábát nem feltétlen betegség miatt rázza. Ezt teszik akkor is, ha nedvesség - vagy számukra ellenérzést váltó tárgy - kerül rá. Azonban a széklet hiánya nem jó jel. Feltétlenül orvoshoz kell vinni, ő látja az állatot és tudja, hogyan kell beavatkozni. A nyuszinál az otthoni kezelés ritkán válik be, mert nagyon gyorsan összeomlik a kis szervezetük. Ezért inkább mielőbb orvos. Majd írd meg mit mondott..