4156. Így etesd és ápold kutyádat télen, hogy ne fázzon meg!
Az őszi-téli időszak, az esős-havas napok beköszöntével kutyánk életében is felbukkanhatnak a szezonális jellegű megbetegedések, de kellő odafigyeléssel elkerülhetők.
Az őszi-téli időszak, az esős-havas napok beköszöntével kutyánk életében is felbukkanhatnak a szezonális jellegű megbetegedések, de kellő odafigyeléssel elkerülhetők.
Karácsony közeledtével sokakban felmerül a gondolat, hogy gyermeküknek, családtagjuknak, barátjuknak kutyát, macskát, esetleg más kisállatot ajándékozzanak. Nem jó ötlet!
Karácsonykor sok gazdi késztetést érez, hogy valamilyen díszt kutyája vagy macskája, netán nyuszija vagy hörcsöge fejére biggyesszen. Nincs is ezzel semmi baj, amíg az állat is élvezi. Összegyűjtöttünk pár cuki fotót, nézzétek!
A fogyatékossággal élők érdekképviselete és társadalmi beilleszkedésének elősegítése a célja a NEO Magyar Segítőkutya Egyesületnek (NEO MSKE), amelynek munkatársai speciálisan képzett kutyák segítségével végzik tevékenységüket.
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében szilveszterkor eltűnt és talált kutyák képekkel és adatokkal.
Kedves Gazdi! A keresztespókok csípése legfeljebb annyira tud veszélyes lenni, mint egy méhcsípés: bőrpírt, helyi duzzanatot okozhat. Ahhoz egy adott embernek/állatnak kifejezetten allergiásnak kell erre lennie, hogy nagyobb problémákat okozzon nála, egyébként nincs nagy gond. Veszélyes pókcsípésekről a következő cikkben olvashatsz: http://www.haziallat.hu/terrarium/izeltlabu-fajok/veszelyes-pok-csipesek/3493/
Ebben a korban váltják a fogaikat a macskák. Azaz, minden bizonnyal arról van szó, hogy kipotyognak a tejfogai, és hamarosan kinőnek a maradó (végleges) fogak. A fogváltás az állatok esetében is okozhat kedvetlenséget, bágyadtságot, rágási problémákat, "nyűgösséget", mint az ember gyerekénél. Esetenként hőemelkedés, láz is jelentkezhet. Ha kétségei vannak, keresse fel a kezelő állatorvost.
A kalitból ki kell venni minden etető, itatóedényt, ásványi anyagos tálat. A Piret mix elnevezésű vegyszerrel akkor is be lehet permetezni a röpdét, ha a madarak benne vannak. A madár tollazata is bepermetezhető, de szembe, csőrbe nem kerülhet, ami megfogás nélkül nehezen kivitelezhető. Az ülőrudakat a kezelés alkalmával ki kellene cserélni. Az élősködők ellen általánosan használt Ivermectin spot on készítmények külső élősködők ellen kevésbé hatékonyak, de a különféle gyógynövény hatóanyagok 2-3 hetes kúra alkalmazásával jó eredményt hoznak. Ilyen a fokhagyma alapú Garlex, ami általános immunerősítő, értisztító hatása mellett féregűző, illóanyagai előzik a férgeket és akár 100%-ban is gyéríthetik az atkákat. A Hema cég Ekodiár készítménye, elsősorban a különböző árvacsalán félékből nyert illóolajok segítségével fejti ki baktericid és fungicid hatás mellett a élősködők elleni hatást. Csak megjegyzem, hosszútávon előbb-utóbb kénytelen lesz valamelyik madarat megfogni, még ha csak kondíció ellenőrzés céljából is. Ehhez egy legalább 15x25cm keretű hálót és a kellő rutin megszerzéséig kesztyűt érdemes beszerezni.
Nagyon szép nyuszi.:) Ahogy írod, igen ez egy természetes viselkedés (is lehet). Hisz az ős az üregi nyúl, azért elég sokat ás és kapar. Erről nehéz leszoktatni a nyuszit. A másik oka lehet egy sztereotíp- abnormális - viselkedés. Melynek a leggyakoribb oka az unalom. Ezt azonban ne a mi unalmunkhoz hasonlítsad. Ha teszel be több játékot, rágófát, ha nagy a ketrec, akár egy kis polcot, amire felülhet, akkor az igényei ki lesznek elégítve. Az odakapás pedig szintén természetes. A területét védi igen. Most próbáljátok meg akkor etetni, ha nincs benn. Majd nyissad le a ketrec ajtaját, beszélj hozzá, de ne nyúlj be. Várd meg míg kidugja a fejét. Ekkor beszélj hozzá tovább is finoman simogassad meg a fejét. Ezt több napig tedd. Majd menj kicsit beljebb a ketrecben. Ez türelem játék, de ezzel a technikával a nyuszik nagy többségét le lehet erről szoktatni.:)
Idősebb állatoknak csökken az energiaszükséglete. Kevesebbet is mozognak. Ettől függetlenül érdemes lenne megvizsgáltatni és laborvizsgálatot is kérni, nincs-e valami szervi baj a háttérben, amelynek még nem alakultak ki a tünetei.