4156. Így etesd és ápold kutyádat télen, hogy ne fázzon meg!
Az őszi-téli időszak, az esős-havas napok beköszöntével kutyánk életében is felbukkanhatnak a szezonális jellegű megbetegedések, de kellő odafigyeléssel elkerülhetők.
Az őszi-téli időszak, az esős-havas napok beköszöntével kutyánk életében is felbukkanhatnak a szezonális jellegű megbetegedések, de kellő odafigyeléssel elkerülhetők.
Karácsony közeledtével sokakban felmerül a gondolat, hogy gyermeküknek, családtagjuknak, barátjuknak kutyát, macskát, esetleg más kisállatot ajándékozzanak. Nem jó ötlet!
Karácsonykor sok gazdi késztetést érez, hogy valamilyen díszt kutyája vagy macskája, netán nyuszija vagy hörcsöge fejére biggyesszen. Nincs is ezzel semmi baj, amíg az állat is élvezi. Összegyűjtöttünk pár cuki fotót, nézzétek!
A fogyatékossággal élők érdekképviselete és társadalmi beilleszkedésének elősegítése a célja a NEO Magyar Segítőkutya Egyesületnek (NEO MSKE), amelynek munkatársai speciálisan képzett kutyák segítségével végzik tevékenységüket.
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében szilveszterkor eltűnt és talált kutyák képekkel és adatokkal.
Üdvözlöm! Nem tudom mi okozhatja a problémát... Szabadon viszont semmiképpen sem hagynám, hogy sokat mászkáljon, a dehidráció miatt... Amennyiben kárt tenne magában érdemes megmutatni egy hüllős állatorvosnak. a köröm vágás nem hiszem, hogy megoldás Üdv-Éva
Kedves György ! A kutya számára eléggé zavaró, hogy párhuzamosan több helyre próbálják szoktatni. Tovább bonyolítja a helyzetet, hogy a közelgő ivarérés és az esetleges hierarchikus falkarangsor kialakulásának folyamata miatt az un. jelölő vizelés mint viselkjedés is jelentkezik. A 4 emelet lépcsőzés, napi több alkjalommal cvalóban nem a legjobb a fiatal,. még fejlődésben lévő csontozatnak, izületeknek. A vízre az étkezések és a fizikai fáradtság után, valamint a meleg hatására van szüksége az állatnak. Ezzel együtt természetesen a folyadékfelvétel ideje és mennyisége befolyásolja a vizeletrendszer működését. Üdvözlettel: Stefan Siman
Először is egy helyesbítés. Valójában nem a kullancs feje szakadt be, hanem a szívókája. Mivel a köznyelvben azonban a “beszakadt a kullancs feje” szóhasználat terjedt el, maradjunk inkább ennél. Szóval, mit is kell tenni ha beszakadt a kullancs feje? Valójában azon kívül, hogy figyelni kell a helyét, nem kell vele semmi különösebbet tenni. A beszakadt szívóka ugyanis néhány nap alatt kilökődik a testből. Akár egy szálka. Elképzelhető, hogy egy kicsit begyullad, de nem kell megijedni ettől a szótól. Végső soron a pattanás is csak egy gyulladás. A beszakadt fej (szívóka) nem fertőz. A kullancs terjesztette fertőző baktériumok ugyanis a kullancs gyomrában találhatóak, és nem a szívókában. Bár a kullancs nyálmirigyén is lehetnek baktériumok, ezek a legkevésbé veszélyesek. A beszakadt szívóka pedig önmagában már nem is képes nyálat termelni. Egy szó, mint száz, ha beszakadt a kullancs feje, ne kezdjen operációba, ne rohanjon sebészhez, hogy ott órákat várjon feleslegesen. Figyelje a helyét, és meglátja 1-2 nap alatt kilökődik majd. Ha pirosodik vagy levert az állat, akkor viszont irány az állatorvos!
Ha egyébként jól eszik és nincs rajta betegségre utaló külső jel ( bedagadt szem, puha páncél, sebek.. ) és a hőmérséklet is rendben van ( kb 22-28) szerintem nem kell aggódni. Egy stabil búvóhelyet érdemes lenne csinálni neki, lehet hogy csak szeretne elrejtőzni valahol.
A szer nem mérgező, de az átlagosnál több kutya reagált rá allergiás reakcióval, főleg a kisebb testű kutyák közül.. Allergiás reakció egyébként bármilyen szerre előfordulhat. Kullancs és bolhanyakörvek esetén nem rosszullét, hanem bőrtünetek jelentkezhetnek, de azok ritkábbak. Valamilyen készítményt mégis válasszon, mert a kullancsok veszélye sokkal nagyobb a mellékhatásoknál.