4161. Gyilkos oszlopok: ölyvek és sasok az áldozatok közt
Elkészítette éves beszámolóját a madarakra különös veszélyt jelentő középfeszültségű elektromos oszlopok felméréséről a Magyar Madártani Egyesület (MME).
Elkészítette éves beszámolóját a madarakra különös veszélyt jelentő középfeszültségű elektromos oszlopok felméréséről a Magyar Madártani Egyesület (MME).
Gyurgyalag, méhészmadár, piripió - nem csak a külleme csodás, és a neve beszédes, hasznos is: méheket is fogyaszt, de darazsakkal, lepkékkel és egyéb repülő rovarokkal is táplálkozik. Hazai fészkelő állománya stabil, de állományának növekedéséhez védenünk kell meglévő telepeiket.
Nagy számban telelnek a csonttollúak (Bombycilla garrulus) Észak-Magyarországon: ezek a madarak az úgynevezett inváziós fajok közé tartoznak, azaz előfordulhat, hogy évekig nem figyelhetők meg nagyobb számban a Kárpát-medencében, utána viszont akár több százas csapatok is felbukkannak a számukra alkalmas élőhelyeken.
Ebsörrel, mármint kutyák számára készítettel rukkolt ki egy amerikai cég.
Akár 40 ezer forintos pénzbírsággal is büntethetik a mikrochippel nem rendelkező, 4 hónaposnál idősebb kutyák gazdáit a január elsejétől életbe lépő, a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szóló kormányrendelet módosításának értelmében.
A macska nem butus, hanem nagyon is okos. Minek rohangásszon egerek után, ha amúgy is kap eleget enni? És gondolom ő mással szeret játszani. Nekem például volt egy macskám, aki a fotelban ülve végignézte, ahogy egy szalmakalappal próbáltam elkapni egy egeret, aki a kertesházunk nappalijában rohangászott. Marci macska csak lelógatta a fejét a fotelből és álmos-félszemmel sandított rám, és gondolom felettébb jól szórakozott. Az egeret elfogtam és kivittem a kertbe (persze a szomszédhoz tettem! :), de másnap újra bent volt a házban.... Egyébként állategészségügyileg is megnyugtatóbb, ha nem eszik a macska egeret (lásd: toxoplazmózis, házi feladat: utánanézni az interneten, hogy miért!) Ajándékot pedig a Háziállat Online csapatától kéne kicsikarni a helyes válaszért! :))
Őszintén megmondva nem tudom, szabályozva van-e vagy sem. Az én elpusztult kutyámat a kertünkben temettem el, úgy, hogy kb. 50 cm földréteg került fölé. És ültettünk rá egy szép fát, ami mindig rá emlékeztet. És igazából nem is érdekelt, hogy szabályozva van-e a dolog. Ha kertjük nincs, hamvasztatni is lehet, megfelelően engedélyezett kutyatemetőben, és ott el is lehet temetni.
Az a biztos, ha semmilyen szobanövényt nem eszik az állat. Így biztos nem fog "megmérgeződni"! A szőrhullás vedlésnek tűnik így októberben és a körmét szükség esetén (tehát ha túl hosszú és nagyon karmol!) kell levágni.
Megnyugtathatom, ki fog nőni. Mindenesetre javaslom, hogy máskor legyen óvatosabb! Ha mécsest gyújt, ne hagyja felügyelet nélkül a macskát. Szerencse, hogy nagyobb baj nem következett be.
Magyarországon jelenleg segélykérő szolgálat teknősök részére nem működik és nincs is. Sürgősségi és életveszélyben lévő betegek (beleértve a hüllőket is!) esetén, valamint bármilyen állatorvosi segítséget igénylő esetben az állattulajdonosok bizalommal fordulhatnak a fővárosban a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Kara Kisállatklinikájának (belgyógyászati, sebészeti és szülészeti) állatorvos munkatársaihoz, ahol nappali (08-22 óra) és éjszakai (ügyeleti, 22-08 óra) betegellátási időbeosztás keretében dolgoznak. Pest megyében és vidéki nagyvárosokban pedig a kedvtelésből tartott kisállatok ellátására szakosodott rendelőket, ambulanciákat, állategészségügyi központokat tudnám ajánlani, ahol korszerű műszerekkel, orvostechnikai berendezésekkel és nem utolsósorban széles körű szakmai ismeretekkel rendelkeznek a különböző állatfajok betegellátási feladatai számára.