4161. Gyilkos oszlopok: ölyvek és sasok az áldozatok közt
Elkészítette éves beszámolóját a madarakra különös veszélyt jelentő középfeszültségű elektromos oszlopok felméréséről a Magyar Madártani Egyesület (MME).
Elkészítette éves beszámolóját a madarakra különös veszélyt jelentő középfeszültségű elektromos oszlopok felméréséről a Magyar Madártani Egyesület (MME).
Gyurgyalag, méhészmadár, piripió - nem csak a külleme csodás, és a neve beszédes, hasznos is: méheket is fogyaszt, de darazsakkal, lepkékkel és egyéb repülő rovarokkal is táplálkozik. Hazai fészkelő állománya stabil, de állományának növekedéséhez védenünk kell meglévő telepeiket.
Nagy számban telelnek a csonttollúak (Bombycilla garrulus) Észak-Magyarországon: ezek a madarak az úgynevezett inváziós fajok közé tartoznak, azaz előfordulhat, hogy évekig nem figyelhetők meg nagyobb számban a Kárpát-medencében, utána viszont akár több százas csapatok is felbukkannak a számukra alkalmas élőhelyeken.
Ebsörrel, mármint kutyák számára készítettel rukkolt ki egy amerikai cég.
Akár 40 ezer forintos pénzbírsággal is büntethetik a mikrochippel nem rendelkező, 4 hónaposnál idősebb kutyák gazdáit a január elsejétől életbe lépő, a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szóló kormányrendelet módosításának értelmében.
Kedves Gazdi Először a lakásban kellene ráadni a hámot és a pórázt nem felemelve rácsatolni. így hagyni, h mászkáljon egy jó ideig, ha beakad valamibe akkor kiszabadítani. Ha ez megy, akkor néha felemelni a pórázt. de nem meghúzni. Utána felemelni és nagyon picit irányítani, hogy merre menjen. Ha ez is megy akkor próbálni úgy sétálni vele a lakásban, kertben, hogy a póráz a kezünkben van. Szóval szépen fokozatosan kell hozzászoktatni. Pont most készül újabb kutyás sorozaton a neten, ami pont ehhez hasonló problémákról szól majd. Alábbi linken elérhető: https://youtube.com/c/kutyadumavideo (Fakó sorozat) Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Kutyafelszerelés: hogyan szoktassuk hozzá a kiskutyát? Miért rángatja a kutya a pórázt, és hogyan szoktassuk le róla? Hogyan bánjunk a félős kutyával?
Kedves Róbert! A légylárvák nem az állat bélrendszerében vannak, hanem a nedvedző bőr- és nyálkahártya sérüléseknél jelennek meg. A testváladékok illata messziről odavonzza a legyeket, amelyek aztán lepetéznek a sebbe, innen kelnek ki a lárvák. Védekezni csak úgy lehet, ha a nedvedző sebeket védik, bekötik, lefedik, stb., illetve megfelelő gyógyszeres kezeléssel segítik az állatot. Feljelentést tenni pedig a legyek ellen nem lehet. Vérszívó legyek kártételei lovakon és kutyákon
A kutyának papillómák vannak leggyakrabban. Nem tudok róla,hogy ezzel a módszerrel próbálkozott-e valaki. Én nem. Véleményem szerint nem működne. Hasonkó kérdés-válaszok: Kutya háta sebes és van rajta egy szemölcs is Kutya szemölcs eltávolítása
Kedves Szilvi és Damien! A helyes diagnózishoz és terápiához,bőrkaparék vizsgálatra lenne szükség. Dr.Puskás Gábor
A B6 vitaminnak is van némi hányás ellenes hatása de az nem biztos. Ha biztos megoldást akar akkor Sedalin gél adagolásával lehet megakadályozni az utazási stresszt és hányingert. Autózás a kutyával Négylábúval négy keréken - avagy kutya az autóban Hogyan szoktassuk a félős kutyát az autózáshoz?